Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 31 maj 2014 08:46

W Stryszawie na ludowo.

Napisał

W nadchodzący weekend mieszkańcy powiatu suskiego nie powinni narzekać na nudę. Imprezy, w których mogą  uczestniczyć zaspokoją  gusta rozrywkowe każdego. W stryszawie  można się bawić na , folkowo, ludowo i sportowo.

 

W weekend zapraszamy  do Stryszawy. Odbędzie się tam XVIII edycja „Święta Zabawki Ludowej”. To coroczna impreza folklorystyczna, która  odbywa się od roku 1997, zawsze w pierwszy weekend czerwca. Główną ideą jak przyświeca „Świętu Zabawki Ludowej”  jest kształtowanie poczucia więzi dzieci i młodzieży ze środowiskiem, tradycją rodzinną, regionalną i narodową. W tym roku  na stryszawskiej scenie wystąpią : Kabaret CIACH, kabaret „Kałamasz” – Ławeczka z „Rancza”, folkowy zespół Lachersi oraz zespół Bayer Full. W czasie trwania imprezy odbędzie  się kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, kiermasz gastronomiczny oraz przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci m.in. wesołe miasteczko, karuzele, zamki dmuchane, malowanie twarzy.

W tym roku zmieniło się miejsce wydarzenia, tym razem odbędzie się  przy Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie (obok Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie).

 

IMAGE_TITLE


asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaW Stryszawie na ludowo.