Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 03 listopad 2017 13:57

Stryszawski „Dom Zabawkarza” już prawie gotowy

Budynek znajdujący się obok Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie powstawał od kilku miesięcy. Kilka dni temu został oddany w surowym stanie. Żeby mógł sprawnie funkcjonować musi zostać jeszcze wyposażony.

 - W budynku "Domu Zabawkarza" będą znajdowały się 3 ogólnodostępne pomieszczenia: 

 Izba regionalna tzw. „Dom Zabawkarza”, jako ogólnodostępna wystawa przeznaczona do zwiedzania, gdzie będzie można zobaczyć miejsce zamieszkania i warsztat pracy zabawkarza, duża sala wystawowa na poddaszu, w której będą również odbywały się warsztaty i konferencje i sala rekreacyjno-wypoczynkowa połączona z zapleczem gastronomicznym promującym produkty i lokalne tradycje kulinarne. Pozostałe pomieszczenia to zaplecze socjalne oraz magazyn– komentuje Renata Chudzik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.

Oficjalne otwarcie "Domu Zabawkarza" planowane jest na 22. Święto Zabawki Ludowej.

Joanna Kosman

Projekt „Remont i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego budynku gospodarczego w miejscowości Stryszawa" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Re­gionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 6.1.1 Ochrona i opieka nad zabytkami

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawski „Dom Zabawkarza” już prawie gotowy