Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 01 grudzień 2017 08:58

Stryszawski przejazd kolejowy czeka dalsza modernizacja Wyróżniony

Przejazd kolejowy na trasie Sucha Beskidzka – Żywiec znajdujący się na terenie Stryszawy w najbliższych latach przejdzie kolejną przebudowę.

Ostatnie prace prowadzone w sierpniu 2017 roku zdecydowanie ułatwiły kierowcom wygodny przejazd przez tory kolejowe. Niestety, nie zadbano wówczas o bezpieczeństwo pieszych. W najbliższym czasie ma się to jednak zmienić:

W sierpniu br., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały bieżącą naprawę nawierzchni na przejeździe kolejowo-drogowym, w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników ruchu na tym skrzyżowaniu. Prace objęły wymianę wewnętrznych płyt przejazdowych oraz zewnętrznej dyliny drewnianej. W latach 2017 - 2022, planowana jest modernizacja tego przejazdu w ramach inwestycji PLK na linii nr 97, na odcinku Sucha Beskidzka – Żywiec. Wówczas będzie możliwa min. zmiana szerokości nawierzchni przejazdowej i wykonanie przejścia dla pieszych oraz przebudowa urządzeń w oparciu o pozwolenie na budowę a także na podstawie zapisów prawnych w zakresie skrzyżowań linii kolejowych z drogami – komentuje Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Koleje S.A.

Podobnych problemów na terenie powiatu suskiego jest więcej. Na przykład w Suchej Beskidzkiej, gdzie jeden z chodników prowadzących do przejścia dla pieszych zaraz przed szlabanem kończy się barierką. Trzeba więc zawrócić i przejść kilkadziesiąt metrów z powrotem, by na przejściu na pieszych prawidłowo przejść przez jezdnię i bez przeszkód pokonać tory.


Niejednokrotnie też na łamach (jako pierwsi i jedyne lokalne medium) poruszaliśmy problem mieszkańców Białki, których miejscowość poprzez brak chodników jest de facto podzielona na kilka części. Pisaliśmy o tym m.in. w tym artykule


Podobnych problemów z drogami dla pieszych zapewne jest więcej. Czekamy na Wasze zdjęcia i spostrzeżenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Joanna Kosman/raz

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawski przejazd kolejowy czeka dalsza modernizacja