Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 06 grudzień 2017 20:05

Premiera trzeciej części „Tryptyku stryszawskiego”

W niedzielę, 3 grudnia o godzinie 17 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stryszawie odbyła się premiera trzeciej części „Tryptyku stryszawskiego”. Film przedstawia losy rzeźbiarza, Ignacego Szklarczyka.

 

Filmy składające się na „Tryptyk” zostały nakręcone przez młodzieżową grupę artystyczną „Synapsy”. Ich fabuła poświęcona jest twórcom ludowym pochodzącym z okolicy. Pierwszy film dotyczył malarza Władysława Fronta, a drugi Stanisława Sikory – rzeźbiarza i medaliera. Trzeci - rzeźbiarzowi, Ignacemu Szklarczykowi.

- Na premierze była pełna sala, trudno określić konkretną liczbę, ale na pewno min. 120 osób.
Być może powstaną także kolejne filmy. Pierwotnie celem grupy było stworzenie "Tryptyku stryszawskiego". Czas jego powstawania to 14 miesięcy. Jeszcze w tym roku, przed świętami spotkamy się z naszą grupą na podsumowanie. Jeśli wyrażą chęć dalszych wspólnych działań, to oczywiście w przyszłym roku spróbujemy coś nagrać
– komentuje Piotr Pochopień z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.

Prawdopodobnie już 8 grudnia od godzin wieczornych będzie można obejrzeć trzecią część „Tryptyku stryszawskiego” w Internecie.

Produkcja amatorskich filmów była możliwa dzięki dofinansowaniu z Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Joanna Kosman

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaPremiera trzeciej części „Tryptyku stryszawskiego”