Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 20 grudzień 2017 07:04

Nowe ujęcie wody w gminie Stryszawa

Napisane przez
Nowe ujęcie wody w gminie Stryszawa pixabay.com

Zakończyła się realizacja projektu: „Budowa studni głębinowej dla poprawy wydajności istniejącego ujęcia wody w Targoszowie”, na realizacje którego pozyskano dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Na podstawie podpisanej w sierpniu umowy o dofinansowanie zadania gmina pozyskała 64 549 zł dotacji oraz 40 411 zł preferencyjnej pożyczki. Wartość zadania inwestycyjnego to 129 100,80 zł.

Zakres prac objęty projektem: wykonanie projektów i dokumentacji niezbędnych w postępowaniu administracyjnym; wykonanie robót inżynieryjnych w zakresie wiercenia studni z wbudowaniem rur studziennych i filtrowych (fi 140) oraz stalowych rur osłonowych fi 323;  wykonanie obudowy studni, komora z kręgów betonowych wyposażona w płytę denną i pokrywę włazową wraz z utwardzeniem terenu wokół obudowy studni; oczyszczenie i płukanie studni po odwierceniu; wykonanie przyłącza i podłączenie do istniejącego filtra dwukomorowego wraz z robotami towarzyszącymi;  montaż elementów instalacji i wyposażenia studni m.in.: pompa głębinowa z oprzyrządowaniem, głowica studzienna, szafa sterująca z elektryczną instalacją sterującą, system sterowania pompą, pompa szlamowa wraz z przyłączem zasilającym, system do pomiaru poziomu lustra wody, trójnik, czujnik ciśnienia, wodomierz, zawory.

Celem zadania jest zapobieganie skutkom suszy hydrologicznej oraz dostarczenie wody o odpowiedniej jakości do co najmniej 20 gospodarstw domowych.

 

Źródło: UG Stryszawa

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaNowe ujęcie wody w gminie Stryszawa