Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 20 grudzień 2017 17:36

Betlejemskie Światło Pokoju w Gminie Stryszawa

Napisał

Betlejemskie Światło Pokoju - coroczna akcja harcerska przekazania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem - jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei, tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Akcję zapoczątkowały w 1986 r. Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja ta obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest harcerzom z sąsiednich krajów. Następnie trafia do najdalszych zakątków kontynentu. W 31-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju,
w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło
z Betlejem w swoją drogę. To czyni z niego znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Do Urzędu Gminy Stryszawa, a dokładnie na ręce Wójta Gminy Stryszawa Pana Rafała Laska światełko trafiło w dniu 20 grudnia 2017 r. dzięki harcerzom ZIMBA z Kurowa. Wójt podziękował harcerzom, życząc im zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaBetlejemskie Światło Pokoju w Gminie Stryszawa