Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 02 styczeń 2018 10:02

Druga wigilia pokoleniowa w Stryszawie!

Napisał

Porządna dawka ciepła od dzieci dla starszych przypomina o magii świąt. Tak najkrócej można powiedzieć o inicjatywie stryszawskiej młodzieży.

 

To wszystko było efektem blisko miesięcznych przygotowań. Jednym z elementów było  tworzenie listy gości i zapraszanie ich. Także w tym znalazło się coś wyjątkowego, ponieważ zaproszenia nie zostały wysłane pocztą. Młodzież każdego gościa potraktowała indywidualnie.

Kolejnym punktem był kiermasz świąteczny przy kościele parafialnym, który odbył się 17 grudnia. Dzieci i młodzież sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby i pierniczki. Już sam kiermasz sprawił dzieciom ogromną frajdę, a to był dopiero początek małych cudów. Bo jak inaczej nazwać sprzyjającą słoneczną pogodę, gdy wszyscy meteorolodzy zapowiadają zamieć śnieżną?

Dzięki hojności mieszkańców Stryszawy biorących udział w kiermaszu, udało się uzbierać potrzebną sumę na organizację wigilii.

Wreszcie nadszedł ten oczekiwany czas - czwartek 28 grudnia 2017. Młodzież i zaproszeni goście zebrali się w Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie, by wspólnie cieszyć się z Bożego Narodzenia.

Na początek spotkania dzieci ze scholi przy parafii św. Stanisława B.M. przedstawiły swój koncert kolęd. Rzecz jasna nie zabrakło wspólnej modlitwy i rozważania Pisma Świętego. Takie rozpoczęcie idealnie wprowadziło gości w świąteczny nastrój. Tradycyjny barszczyk z uszkami oraz rybkę spożyli przy dźwiękach kolęd. Dodatkowym urozmaiceniem spotkania było „losowanie numerków”, co spotkało się ze sporym entuzjazmem. Goście zostali obdarowani drobnymi upominkami przez dzieci, które miały za zadanie znaleźć osobę z odpowiadającym numerkiem. Wówczas miały okazję zintegrować się i lepiej poznać ze starszymi ludźmi.  Całe spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze, jednak ci, którzy nie mogli świętować razem z nami nie pozostali pominięci. Po zakończonej wigilii młodzież rozwiozła posiłki pozostałym zaproszonym gościom.

W tym miejscu serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy sprawili, że nasza wigilia pokoleniowa mogła się odbyć. Lista naszych sprzymierzeńców  jest długa i nie sposób wymienić każdego z imienia i nazwiska… dlatego tutaj dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna.

 

Galeria zdjęć>>>

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaDruga wigilia pokoleniowa w Stryszawie!