Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 18 styczeń 2018 07:11

Stryszawa zadowolona z nowego sprzętu

W minionym roku GOK Stryszawa realizował zadanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Infrastruktura domów kultury. Zakupiono wyposażenie na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej wzbogacając w ten sposób ofertę kulturalną.

Jak podają gminni urzędnicy, część zadania dotyczyła nowo oddanego drewnianego budynku – „Domu Zabawkarza”. Budynek wyposażono w zestaw projekcyjny, gabloty wystawiennicze, laptop z oprogramowaniem.

Zakupione oprogramowanie do montażu filmów i obróbki zdjęć pomogło młodzieżowej grupie artystycznej SYNAPSY w przygotowaniu trzeciego filmu o stryszawskim twórcy – Ignacym Szklarczyku. Również zakupiony projektor i ekran pomógł w realizacji premiery filmu.

Natomiast już podczas imprez plenerowych w roku 2017 GOK mógł korzystać z zakupionych namiotów pod przygotowanie stoisk dla twórców ludowych. Jeden z namiotów o wymiarach 6/4 m. był wykorzystywany jako zadaszenie małej sceny. Pozwoliło to na zwiększenie oferty i ułatwienie pracy w sezonie imprez plenerowych.

W salach wystawowych wymieniono również oświetlenie na ledowe, a dla bezpieczeństwa wystaw zakupiono zestaw monitorujący.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

źródło: UG Stryszawa

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawa zadowolona z nowego sprzętu