Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 07 luty 2018 08:25

Nowy sprzęt trafił do druhów z gminy Stryszawa

Napisane przez
Nowy sprzęt trafił do druhów z gminy Stryszawa goral.info

Wójt gminy Rafał Lasek jako jedyny przedstawiciel suskich samorządów wziął udział w spotkaniu z ministrem Ziobro. Nieprzypadkowo. Szef resortu sprawiedliwości przekazał ufundowany przez państwo sprzęt.

W uroczystościach, które zorganizowano w Rabce – Zdroju uczestniczyli m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jego zastępca – Michał Woś, poseł Edward Siarka – inicjator utworzenia funduszu, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, starosta nowotarski Krzysztof Faber oraz przedstawiciele małopolskich jednostek OSP, gmin i samorządów, w tym Rafał Lasek, wójt Stryszawy.

Chodzi o konkurs, ogłoszony przez Ministra Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, na który wpłynęły wnioski ze 172 gmin, z czego 145 zaopiniowano pozytywnie. Konkurs dotyczył nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.

Dzięki zaangażowaniu w akcję, do druhów z OSP Hucisko trafiła torba medyczna PSP R1, defibrylator oraz deska ratownicza.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaNowy sprzęt trafił do druhów z gminy Stryszawa