Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 23 kwiecień 2018 07:00

Brzozowe krzyże przypominają o zmarłych mieszkańcach

Brzozowe krzyże przypominają o zmarłych mieszkańcach FB/Grzegorz Krawczyk

Prace porządkowe na cmentarzu cholerycznym na osiedlu Lachowice Mącznianka/Laliki dobiegły końca.

 

- Po oczyszczeniu terenu z poszczególnych krzewów, gałęzi, liści i innych mniejszych zanieczyszczeń, nadszedł czas na symboliczne upamiętnienie mogił kilkuset osób, którzy odeszli do wieczności z powodu epidemii cholery w 1807 roku - podał Grzegorz Krawczyk na swoim facebookowym profilu. - W przeciągu ostatnich dni na każdym zbiorowym grobie zostały zasadzone małe sadzonki brzozy, które ufundowało Nadleśnictwo Sucha Beskidzka. Jestem ogromnie wdzięczny za ten dar!

Jak dodał, nad każdą mogiłą postawiony został drewniany brzozowy krzyż, który nie tylko jest symbolem chrześcijaństwa, ale przede wszystkim nada temu miejscu wyjątkowy charakter i będzie wskazywał miejsce pochówku wielu mieszkańców Lachowic.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaBrzozowe krzyże przypominają o zmarłych mieszkańcach