Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 04 maj 2018 08:14

Skarżą się na brudne przystanki

Mieszkańcy Stryszawy zwrócili uwagę na problemy, z jakimi borykają się pasażerowie oczekujący na transport na przystankach.

Czytelnicy portalu sucha24.pl zwrócili uwagę, że stan przystanków w Stryszawie i okolicach pozostawia wiele do życzenia. Chodzi po prostu o to, że wiele z nich jest brudna.

Jak się dowiadujemy w miejscowym urzędzie gminy, dbałość o miejsca, gdzie pasażerowie oczekują na autobus, jest właśnie zadaniem gminy.

- Na terenie gminy jest zlokalizowane około pięćdziesiąt przystanków ze starszymi wiatami (typu Beskid) oraz nowszymi (stalowymi- przeszklonymi) – wyjaśnia Jarosław Szymula z Urzędu Gminy w Stryszawie. - Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają gminie na pobieranie opłat za korzystanie z przystanków przez podmioty świadczące usługi przewozowe, co pozwoliłoby chociaż częściowo zrekompensować ponoszone wydatki, które obejmują w szczególności: dzierżawę terenów pod lokalizację wiat, wykonanie zatok, zakup i posadowienie wiat, bieżącą konserwację przystanków, usuwanie zniszczeń po aktach wandalizmu, ubezpieczenie oraz bieżące usuwanie śmieci z koszy.

Czyszczenie przystanków oraz przylegającego terenu jest więc realizowane przez pracowników gospodarczych gminy jako jedno z wielu ich zadań.

- Jednak nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że będą one sprzątane tak często jak oczekiwaliby tego mieszkańcy – przyznaje urzędnik. - Szczególnie po sezonie zimowym zanim z dróg zostanie zebrany żużel praktycznie każdy podmuch wiatru powodował osadzane na przystankach warstwy widocznego kurzu. Dodatkowo w ostatnim czasie mechanicznie usuwano pozostałości żużla na poboczach co powodowało intensywne pylenie.

Jak dodaje urzędnik, obecnie przystanki są już po wiosennym przeglądzie, a ich stan jest zadowalający.

- Oświadczamy, iż dokładamy wszelkich starań aby utrzymywać je czyste i w dobrym stanie technicznym pomimo ograniczeń finansowych – powiedział Jarosław Szymula.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaSkarżą się na brudne przystanki