Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 10 maj 2018 14:39

I Ty wyrusz Drogą Światła z Lachowic!

W tym roku Zielone Świątki, czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypada 20 maja. Z tej okazji dzień wcześniej, w sobotę, 19 maja z lachowickiego kościoła na Lachowy Groń przebiegnie Droga Światła, połączona z zapaleniem symbolicznej Sobótki.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 nabożeństwem i mszą św., po których wszyscy chętni udadzą się leśnymi ścieżkami na Lachów Groń (1045 m n.p.m.). Trasa liczy około 15 kilometrów. Wieczorem, po dotarciu na miejsce zostanie zapalona tradycyjna dla święta Sobótka.

Droga Światła jest nieco podobna do Drogi Krzyżowej. Składa się z 14 stacji – opartych na wydarzeniach przedstawionych w Nowym Testamencie. Jej celem jest podkreślenie znaczenia okresu wielkanocnego, a inspiracją do jej stworzenia były freski z rzymskich katakumb, przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa, przechodzącego z ciemności do światła.

Koszt wzięcia udziału w Drodze Światła to 15 złotych. Zapisy trwają do 18 maja.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora, Grzegorza Krawczyka pod numerem 608 410 733.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaI Ty wyrusz Drogą Światła z Lachowic!