Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 18 maj 2018 08:58

Uczniowie pokazali swój patriotyzm

W Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszowie odbyły się już po raz szósty uroczystości z okazji Gminnego Dnia Patriotyzmu.

Temat tegorocznych obchodów to: „Rok dla Niepodległej-Droga do Wolności 1830-1918”.

Młodzież z Krzeszowa rozpoczęła uroczystości programem artystycznym związanym z tematem VI Gminnego Dnia Patriotyzmu. Cała aranżacja przygotowana przez uczniów gimnazjów zrobiła ogromne wrażenie na zaproszonych gościach, którzy gorącymi brawami nagrodzili wysiłek i trud włożony w przygotowanie oprawy występu. Po oficjalnych powitaniach gości przez Wójta Gminy Stryszawa Pana Rafała Laska uczniowie z Gimnazjum w Stryszawie zaprezentowali prace plastyczne powiązane z tematem uroczystości. Na zakończeniu części artystycznej uczniowie z Gimnazjum w Lachowicach przedstawili przegląd pieśni patriotycznych po którym rozpoczął się turniej wiedzy.

Po zagorzałej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Oliwia Marszałek z Gimnazjum w Krzeszowie, drugie miejsce przypadło Justynie Surówka ze Stryszawy, a III Katarzynie Okruta z Gimnazjum w Krzeszowie. Uczestnicy konkursu wiedzy wykazali się imponującym poziomem wiedzy. Finaliści Konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Stryszawa Rafała Lasek i Radę Gminy Stryszawa. Oprócz nagród wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie pojadą na wycieczkę by zwiedzić Tarnowskie Góry.

Dzień Patriotyzmu to inicjatywa Radnych Gminy Stryszawa i nauczycieli gimnazjum mająca na celu popularyzację postaw patriotycznych wśród młodzieży. Opiekę merytoryczną nad młodzieżą biorąca udział w obchodach Gminnego Dnia Patriotyzmu sprawowali nauczyciele historii: Pani Maria Jończyk, Pani Lucyna Terlecka oraz Pan Łukasz Elżbieciak.

 

Źródło: UG Stryszawa

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaUczniowie pokazali swój patriotyzm