Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 26 maj 2018 21:41

W Stryszawie można plażować do woli!

Stryszawska plaża powstała latem zeszłego roku z inicjatywy lokalnej społeczności. Można z niej stale korzystać, a w planach jest rozbudowa.

Na piasku można przede wszystkim zagrać w piłkę plażową, ale nie tylko. Jest też miejsce do opalania się i zabawy, a otoczenie dodaje wakacyjnego klimatu. Dodatkowo, inicjatorzy projektu planują nową infrastrukturę.

- W tym roku również złożyliśmy wniosek w konkursie grantowym i jeżeli uda się nam uzyskać dotację, to planujemy poszerzyć plażę, zamontować kilka atrakcji dla dzieci i ławki oraz wyłożyć nawierzchnię przy wejściu do plaży sztuczną trawą – komentuje Joanna Wilgierz.

Obecnie z plaży korzystają m.in. sportowcy amatorzy, a w piątek, 25 maja odbył się tam gminny etap zawodów w siatkówce plażowej młodzieży.

W najbliższym czasie planowane są kolejne turnieje piłki plażowej oraz piknik rodzinny.

Joanna Kosman

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaW Stryszawie można plażować do woli!