Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 29 sierpień 2018 19:48

Stryszawskie Dożynki już w niedzielę

Koniec lata co roku zwiastuje nie tylko powrót uczniów do szkoły, ale także podziękowania rolników za zebrane plony. Tegoroczne obchody w gminie Stryszawa odbędą się w Stryszawie Górnej w niedzielę, 2 września.

 

W najbliższą niedzielę obchody XVIII edycji gminnych dożynek rozpoczną się o godzinie 10.40 na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Po uroczystym przemarszu do Kościoła  pw. św. Anny odbędzie się Msza św. Tuż po 12 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek.

Tradycyjnie, nie zabraknie także konkursu na wieniec dożynkowy. Po południu na scenie pojawią się Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, kapela góralska „Jontki” oraz kapela „Spod Jałowca”. Atrakcją dnia będzie zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu „Klezmer Band”.

Na najmłodszych uczestników dożynek również czeka wiele zabaw i konkursów, przygotowanych przez organizatorów, w tym wesołe miasteczko oraz bezpłatny przejazd „Ciuchcią Beskidzką”.

Więcej informacji na plakacie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawskie Dożynki już w niedzielę