Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 04 wrzesień 2018 07:40

W Stryszawie pożegnali wakacje piknikiem na plaży

Ostatnia wakacyjna niedziela obfitowała na terenie naszego powiatu w wiele wydarzeń. Jedno z nich zorganizowane zostało na powstałej w zeszłym roku plaży w Stryszawie. Piknik był okazją nie tylko do zagrania w siatkówkę plażową, ale i wspólnego grillowania i rozstrzygnięcia konkursu plastycznego.

 

Piknik nie był jednak wyłącznie czasem zabawy i sportowej rywalizacji, poruszono także ważny problem społeczny – pod postacią konkursu plastycznego pt. „Przemoc łamie serce dziecka”. Został on zorganizowany we współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przemocy w Rodzinie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stryszawie.

- Impreza była zaplanowana w ramach projektu "Stryszawskie plażowanie", dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Otrzymaliśmy także wsparcie z Urzędu Gminy Stryszawa w postaci ufundowanych nagród rzeczowych dla dzieci oraz poczęstunku – komentuje Joanna Wilgierz.

Podczas tegorocznych wakacji stryszawska plaża przeszła kolejną modernizację – dzięki przyznanej dotacji pojawił się na niej statek piracki, przeznaczony dla najmłodszych odwiedzających, ławki oraz miejsce na grilla. Od teraz z plaży mogą równocześnie korzystać dzieci i dorośli, wzajemnie sobie nie przeszkadzając.

Joanna Kosman

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaW Stryszawie pożegnali wakacje piknikiem na plaży