Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Stryszawa (261)

Gmina Stryszawa pozyskała dofinansowanie na budowę boiska sportowego, tym razem o nową infrastrukturę wzbogaci się sołectwo Stryszawa Górna. Boisko powstanie przy budynku Szkoły i Schroniska Młodzieżowego.

wtorek, 12 maj 2020 07:23

Żołnierze i strażacy uszyli maseczki

Napisane przez

6. Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego z Krakowa przekazała na ręce wójta gminy Stryszawa samodzielnie wykonane przyłbice ochronne, które zostały przekazane Przychodniom Zdrowia w gminie Stryszawa.

poniedziałek, 11 maj 2020 12:24

Lasy pomagają modernizować drogi

Napisane przez

Lasy Państwowe dofinansowują samorządy w zakresie budowy, przebudowy lub remontów dróg lokalnych, które mają związek z prowadzoną gospodarką leśną.

Władze gminy Stryszawa nie zdecydują się na otwarcie przedszkoli. W tej sprawie wójt opublikował informację.

czwartek, 16 kwiecień 2020 12:19

Zmarła Emilia Leśniak

Napisał

W dniu 15.04.2020 r. odeszła od nas w wieku 88 lat Emilia Leśniak - nestorka beskidzkiej sztuki ludowej, rzeźbiarka i zabawkarka, laureatka nagrody im. Oskara Kolberga „za zasługi dla kultury ludowej".

Pierwsza powieść pisarza powstaje zazwyczaj długo, nawet latami. Często dlatego, że autor nie okrzepł jeszcze w swej twórczej mocy albo zbytnio cyzeluje każde zdanie. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż nie czuje nad sobą presji wydawcy, a pisanie jest tylko jego hobby, któremu może się poświęcać jedynie w chwilach wolnych od innych zajęć. Ale Ewa Mielczarek debiutancką książkę napisała w zaledwie 1,5 miesiąca!

poniedziałek, 24 luty 2020 19:09

Gmina Stryszawa. Najwięcej noworodków od lat

Napisane przez

Gminie Stryszawa dawno już nie przybyło tyle noworodków, co w 2019 roku. Rodzicom z tego terenu urodziło się wówczas 140 dzieci (69 dziewczynek i 71 chłopców).

czwartek, 13 luty 2020 12:24

Zły stan hali sportowej? Jest reakcja urzędu

Napisane przez

W odpowiedzi na pojawiające się w przestrzeni publicznej liczne opinie  i „pseudoekspertyzy” dotyczące stanu technicznego hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Stryszawie, Urząd Gminy w Stryszawie opublikował oświadczenie.

piątek, 07 luty 2020 06:35

Przez Lachowice można jeździć bezpieczniej

Napisane przez

Gmina Stryszawa niezwłocznie po otrzymaniu dofinansowania do zadania pn.: „Remont drogi gminnej nr 440858K Lachowice Mączne – Kurów” w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych przystąpiła do wyboru wykonawcy zadania.

Strona 1 z 21

 

HomeWydarzeniaStryszawa