Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Sucha Beskidzka (639)

środa, 05 sierpień 2020 06:17

Oddają coraz więcej odpadów wielkogabarytowych

Napisane przez

Zakład Komunalny w Suchej Beskidzkiej przeprowadził w dniach od 22 do 24 lipca 2020 r. drugą z trzech planowanych w roku bieżącym zbiórek odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych.

wtorek, 04 sierpień 2020 06:26

Wrócą do szkoły z nowym dachem

Napisane przez

Co prawda jeszcze nie wiadomo, czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu, ale jeśli tak, to ci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zasiądą w klasach pod nowym dachem.

poniedziałek, 03 sierpień 2020 15:36

Łącznik między starostwem a szpitalem powstaje w oczach

Napisał

W błyskawicznym tempie powstaje łącznik drogowo-pieszy, który połączy suskie ulice Kościelną i Szpitalną. Inwestycja, która jest realizowana przez miasto przy współpracy starostwa i z wykorzystaniem środków z Fundusz Dróg Samorządowych ma być oddana do użytku do końca października.

Niedawno suska kładka dla pieszych przerzucona przez Skawę przeszła kapitalny remont. Teraz burmistrz miasta postanowił w jeszcze większym stopniu zadbać nie tylko o jej stan, ale i o bezpieczeństwo korzystającej z niej osób.

Co roku rady poszczególnych miast i gmin mają obowiązek rozpatrzyć sprawozdanie z wykonania budżetu za poprzedni rok i udzielić bądź nie, absolutorium wójtowi lub burmistrzowi. W uwagi na pandemię koronawirusa, w tym roku nad tą kwestią można się pochylać do końca sierpnia. Suscy rajcy nie czekali tak długo. Wczoraj ten temat był głównym punktem ich obrad. Nie mieli żadnych wątpliwości. Jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium, a tym samym pozytywnie ocenili wykonywaną przez niego pracę.

poniedziałek, 27 lipiec 2020 05:36

Można już się bawić na suskich placach zabaw

Napisane przez

Suski magistrat poinformował, że od 27 lipca można korzystać z urządzeń zlokalizowanych na placach zabaw, które posiadają nawierzchnię trawiastą oraz siłowni plenerowej. Niestety, z uwagi na brak możliwości częstej wymiany piasku i jego odpowiedniej dezynfekcji, urządzenia na placach o podłożu piaszczystym oraz piaskownice w dalszym ciągu będą wyłączone z użytkowania.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa KRUS w Suchej Beskidzkiej zaprasza ubezpieczonych rolników i domowników  do udziału w  konkursie testowym pt. „Twoja świadomość, Twoje bezpieczeństwo”. Konkurs rozpoczął się 20 lipca i trwa do 20 sierpnia.

środa, 15 lipiec 2020 07:31

Władze Małopolski promują suski zamek

Napisane przez
Małopolska to nie tylko Kraków, Zakopane i Kopalnia Soli w Wieliczce, Małopolska, to także miejsca nieoczywiste, spoza głównej trasy turystycznej, niekoniecznie oblegane i nie zawsze dalekie. Czasem wystarczy krótki wyjazd za miasto, żeby odkryć Małopolskę na nowo. Kampania Fundusze Europejskie dla turystyki, w ramach, której prezentujemy projekty realizowane ze wsparciem środków unijnych to turystyczna inspiracja nie tylko na wakacje.
wtorek, 14 lipiec 2020 12:39

Odszedł ceniony muzyk i nauczyciel

Napisane przez

Sucha Beskidzka poniosła niemałą stratę. Zmarł muzyk i nauczyciel Rafał Baranowicz, który przez pięć ostatnich lat pracował w suskiej Szkole Muzycznej I stopnia. Przez uczniów był ceniony za cierpliwość i wyrozumiałość, a przez dorosłych za koleżeńskość i niezawodność.

Strona 1 z 50

 

HomeWydarzeniaSucha Beskidzka