Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Sucha Beskidzka (588)

czwartek, 05 grudzień 2019 10:29

Cmentarz choleryczny przeszedł metamorfozę

Napisane przez

Planując trasę spaceru po Suchej Beskidzkiej, warto uwzględnić w niej cmentarz choleryczny, który ostatnio zmienił się nie do poznania. Do niedawna miejsce pochówku ofiar epidemii, która nawiedziła miasto w połowie XIX w., oznakowane było tylko drewnianym krzyżem stojącym w cieniu wyniosłych modrzewi.

piątek, 29 listopad 2019 16:03

Sucha protestowała razem z 37 innymi miastami

Napisane przez

Na całą niemal Suchą Beskidzką niosły się okrzyki: „Najpierw natura, potem matura”,  „Dzieci i ryby swój głos mają”, „Zamiast na teście, bądź na proteście”, „Strajkuj z nami ponad podziałami”. W ten sposób młodzież chciała zwrócić uwagę na problem gwałtownie postępujących zmian klimatu.

poniedziałek, 25 listopad 2019 17:35

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Suchej

Napisane przez

29 listopada na całym świecie młodzi ludzie wyjdą na ulice z transparentami, by wezwać rządy swoich krajów do działań, które przyczynią się do znaczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Będzie to już kolejna akcja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, ale pierwsza, która obejmie również Suchą Beskidzką.

czwartek, 21 listopad 2019 10:41

W Suchej powstaje skatepark

Napisane przez

Już niebawem suscy miłośnicy wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerze będą mieli miejsce, w którym będą mogli do woli folgować swojej pasji. W Suchej Beskidzkiej ruszyły prace przy budowie skateparku.

poniedziałek, 18 listopad 2019 21:02

Sucha Beskidzka. Śmieci podrożeją

Napisane przez

Są w Polsce gminy, gdzie stawka za odbiór odpadów segregowanych wynosi ponad 30 zł od osoby miesięcznie. Mieszkańcom Suchej Beskidzkiej nie grozi podwyżka do aż tak niebotycznie wysokiej kwoty, ale niewykluczone, że będą płacić dwa razy więcej niż obecnie...

wtorek, 12 listopad 2019 08:28

Budowa bazy hotelowej w MCSiR bez wykonawcy

Napisane przez

Nie dość, że brakuje firm chcących stanąć do przetargu, to jeszcze cena zaoferowana przez jedyną zainteresowaną budową bazy hotelowej w Suchej Beskidzkiej jest za wysoka.

poniedziałek, 11 listopad 2019 09:31

Truciciel w Suchej Beskidzkiej?

Napisane przez

Po Suchej Beskidzkiej prawdopodobnie grasuje truciciel. Jego ofiarą padają wolno żyjące koty, ale zagrożone są również domowe pieszczochy, bo nie wiadomo, gdzie wykładana jest karma z trutką. Zwierzaki padają jak muchy. Konają w strasznych mękach.

wtorek, 05 listopad 2019 20:03

Sucha Beskidzka. Kapłan odszedł ze szkoły

Napisane przez

Ksiądz, na którego skarżyli się niektórzy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, już nie uczy religii w tej szkole. Odszedł na własne życzenie, ku nieukrywanej satysfakcji tych, którym nie podobały się jego metody nauczania.

czwartek, 31 październik 2019 19:46

Sucha. Dwie ulice zamienią się w jednokierunkowe!

Napisane przez

Na szczęście to tylko jednodniowa zmiana organizacji ruchu wprowadzona po to, by usprawnić ruch w dniu Wszystkich Świętych.

Strona 1 z 46

 

HomeWydarzeniaSucha Beskidzka