Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Sucha Beskidzka (578)

piątek, 18 październik 2019 13:22

Ewa Wachowicz w suskim zamku

Napisane przez

Pod koniec ubiegłego miesiąca Ewa Wachowicz, która prowadzi popularny telewizyjny program kulinarny, gościła w Suchej Beskidzkiej. Efekty tej wizyty można będzie zobaczyć w telewizji Polsat. 9 listopada około 10.00 zostanie wyemitowany odcinek cyklu „Ewa gotuje”, w którym pojawią się ujęcia nakręcone w suskim zamku.

sobota, 12 październik 2019 15:32

Uwaga, przeniesiono lokal wyborczy!

Napisane przez

Mieszkańcy osiedla Na Stawach w Suchej Beskidzkiej, którzy przyzwyczaili się do tego, że podczas każdych wyborów głosują w Liceum Ogólnokształcącym, mogą się zdziwić, gdy jutro (13 października) udadzą się w to miejsce, by wybrać swoich przedstawicieli do sejmu i senatu. Zastaną tam zamknięte na głucho drzwi.

 

Ich lokal wyborczy został bowiem przeniesiony do budynku Szkoły Podstawowej Nr 1. Na szczęście znajduje się on bardzo blisko ogólniaka, toteż osoby, które siłą przyzwyczajenia przyjdą tam, gdzie głosowały dotychczas, nie będą musiały daleko chodzić, by dotrzeć we właściwe miejsce. Zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 3 to efekt reformy oświatowej. Ponieważ w liceum uczy jest w tym roku szkolnym więcej pierwszoklasistów niż w latach poprzednich, zrobiło się tam po prostu ciaśniej. Zabrakło miejsca na lokal wyborczy.

 

 

wtorek, 08 październik 2019 22:06

Fonoholizm, siecioholizm, seksoholizm? W Suchej to leczą!

Napisane przez

Nałóg to nie tylko uzależnienie od alkoholu, papierosów, narkotyków czy leków. Są też inne jego rodzaje, mniej wyniszczające dla organizmu, ale równie szkodliwe dla psychiki. Teraz w Suchej Beskidzkiej mogą się leczyć również osoby uzależnione od hazardu, Internetu, gier komputerowych, zakupów, pornografii i rozmaitych innych rzeczy.

piątek, 04 październik 2019 11:55

Burmistrz Suchej powątpiewa

Napisane przez

W Suchej Beskidzkiej w najlepsze trwa budowa Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera, a tym czasem włodarz miasta Stanisław Lichosyt zaczyna się zastanawiać nad sensem budowy takiego obiektu. Doprowadziły do tego refleksje nad frekwencją w czasie lokalnych wydarzeń kulturalnych.

czwartek, 03 październik 2019 13:41

Suscy rowerzyści mają teraz łatwiej

Napisane przez

Do niedawna irytującą sprawą w Suchej Beskidzkiej był brak specjalnych przejazdów dla rowerzystów. Teraz wreszcie to się zmieniło. Osoby jadące ścieżką rowerową nie muszą już schodzić z jednośladów, gdy napotkają przecinającą ją ulicę. To dla nich duże ułatwienie.

wtorek, 01 październik 2019 15:40

Sucha Beskidzka. Proboszcz czeka na reakcję

Napisane przez

Do niedawna z przykościelnego parkingu w Suchej Beskidzkiej można było korzystać codziennie i o dowolnej porze - nie tylko wtedy, gdy w świątyni odbywały się msze. Ostatnio jednak sytuacja się zmieniła. Parking jest nieczynny w robocze dni tygodnia. Poszła fama, że winę za to ponosi młodzież, która karygodnie się na nim zachowywała. Jak jednak twierdzi proboszcz, to tylko część prawdy.

poniedziałek, 30 wrzesień 2019 23:13

Więcej światła i nowy asfalt

Napisane przez

Jeszcze w tym roku powinny zostać wyremontowane dwie ulice w Suchej Beskidzkiej, których stan woła o pomstę do nieba. Przy jednej z nich przybędzie też latarni.

sobota, 21 wrzesień 2019 12:27

Sucha. Mieszkańcy będą pisać projekty uchwał?

Napisane przez

Radni z Suchej Beskidzkiej mają nadzieję, że mieszkańcy miasta wspomogą ich w rządzeniu miastem i wykażą się własną inicjatywą w przygotowywaniu projektów uchwał. Choć nie wszyscy o tym wiedzą, każdy może mieć wpływ na to, co trafi pod obrady samorządu.  

piątek, 13 wrzesień 2019 17:51

Burmistrz chce walczyć z dzikami

Napisane przez

Jak niejednokrotnie pisaliśmy, widok dzika w pobliżu zabudowań mieszkalnych nie jest dziś niczym niezwykłym. Zwierzęta te bez obaw szukają pożywienia nawet w miastach, a w Suchej Beskidzkiej zadomowiły się już na dobre. Suskie służby miejskie naliczyły aż sześć watach dzików, które zapuszczają się nawet do ścisłego centrum tej miejscowości! 

Strona 1 z 45

 

HomeWydarzeniaSucha Beskidzka