Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Sucha Beskidzka (699)

Gmina Sucha Beskidzka ponownie została sklasyfikowana wśród najlepiej rozwijających się miast w Polsce. W ogólnopolskim rankingu zrównoważonego rozwoju gmin, opracowanym przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z Sejmową Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska", Sucha Beskidzka po raz dziewiąty została sklasyfikowana w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich miast.

Zgodnie z zapowiedziami Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sukcesywnie przekazuje do polskich szpitali nowoczesne łóżka dla pacjentów, którzy ciężej przechodzą wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2 chorobę COVID-19. W sumie do placówek medycznych trafi 1279 łóżek. 10 z nich znalazło się właśnie na wyposażeniu szpitala w Suchej Beskidzkiej.

wtorek, 24 listopad 2020 15:35

Suskie lodowisko ruszy w przyszły wtorek

Napisane przez

Miłośnicy łyżew mogą przygotowywać się do nowego sezonu. Już od przyszłego wtorku, 1 grudnia, otwarte będzie sztuczne lodowisko na suskim Orliku, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale i okolicznych miejscowości. 

W czwartek i w piątek (26-27 listopada) kierowcy przez większość dnia nie będą mogli korzystać z suskiej ul. Szczepkowskiego.

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie poinformowało, że od piątku do niedzieli (20-22 listopada) zamknięty dla ruchu będzie przejazd kolejowy w ciągu ul. Przemysłowej. To drugi taki przypadek w ostatnich miesiącach. 

W trosce o środowisko naturalne, a jednocześnie podnosząc komfort życia mieszkańców na terenie Suchej Beskidzkiej sukcesywnie rozbudowywana jest sieć kanalizacyjna. Jej kolejny odcinek będzie miał około 1600 mb długości i zostanie wykonany przy ul. Kamienne. Pozwoli to na przyłączenie 17 już istniejących budynków mieszkalnych, a w przyszłości zabudowań, które powstaną w tej części miasta.

W budynku Starostwa Powiatowego przedstawiciele powiatu suskiego i gminy Sucha Beskidzka podpisali „Ramowe porozumienie w zakresie zasad współpracy niezbędnych do funkcjonowania Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej”.

piątek, 13 listopad 2020 20:12

Odszedł ks. Piotr Romanowski

Napisane przez

Wczoraj w odszedł do wieczności ks. Piotr Romanowski. Pochodzący z Suchej Beskidzkiej duchowny miał zaledwie 44 lata.  

piątek, 13 listopad 2020 08:34

Będzie Go brakowało. Odszedł Józef Szklarczyk

Napisane przez

Kolejną znaną i szanowaną osobę straciła na zawsze Sucha Beskidzka. Do wieczności odszedł Józef Szklarczyk. Miał 72 lata.

Strona 1 z 54
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha Beskidzka