Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Sucha Beskidzka (653)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Suchej Beskidzkiej, jak i wielu innych placówek, nie wyjadą w tym roku na zielone szkoły. Przed nimi jednak jednodniowe wycieczki tematyczne. Urząd Gminy w Suchej Beskidzkiej pozyskał na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, która pozwoli pokryć 66 proc. kosztów.

Krok po kroku z krajobrazu Suchej Beskidzkiej znikają zabudowania po byłym browarze książęcym, w którym po II wojnie światowej działała winiarnia i zakład przetwórstwa owoców i warzyw. W miejscu wyburzanych obiektów powstanie centrum handlowe.  

Gmina Sucha Beskidzka od lat podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Dzięki porozumieniu podpisanemu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii (obecnie Ministerstwo Rozwoju) na terenie miasta realizowany jest rządowy program „Stop Smog”. W jego ramach w tym roku przeprowadzona zostanie termomodernizacja dziesięciu budynków jednorodzinnych.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. W tym roku przypada od 16 do 22 września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” – hasło tegorocznej kampanii – ma na celu promocję ambitnego założenia, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Europie do 2050 roku oraz podkreślenie znaczenia dostępności transportu bezemisyjnego.

Miłośnicy ekwilibrystycznej jazdy na rowerach, deskorolkach i rolkach mogą już zacierać ręce. Do końca października na ul. Turystycznej (w bezpośrednim sąsiedztwie stopnia wodnego i kładki dla pieszych) powstanie profesjonalny skatepark.

piątek, 11 wrzesień 2020 23:11

X Memoriał Wojciecha Spyrki – odwołany

Napisał

Jubileuszowy „X” memoriał Wojciecha Spyrki został odwołany. Powodem odwołania jest trwająca pandemia koronawirusa.

Cztery firmy stanęły do ogłoszonego przez  burmistrza Suchej Beskidzkiej przetargu na wykonanie remontu ul. Szczepkowskiego. Nastąpiło już otwarcie złożonych przez nie ofert. Teraz dokonywana jest ich ocena.

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka – Błądzonka już są w skowronkach. Dzięki dużemu wsparciu finansowemu ze strony władz miasta oraz zaangażowaniu w pozyskanie dotacji w remizie na Błądzonce pojawi się wkrótce nowy wóz strażacki.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej rozpoczął już przyjmowanie wniosków o przyznanie stypendiów szkolnych, które są traktowane jako pomoc materialna  o charakterze socjalnym. Można je składać jeszcze do 15 września, choć od tej daty są wyjątki.  

Strona 1 z 51
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha Beskidzka