Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Sucha Beskidzka (595)

sobota, 18 styczeń 2020 12:06

Tymek uśmiecha się nawet, gdy cierpi

Napisane przez

Agnieszka i Tomasz Stanaszkowie z Suchej Beskidzkiej przez osiem długich lat starali się o dziecko. Po dwóch poronieniach bali się cieszyć kolejną ciążą, tłumili w sobie nadzieję, że tym razem uda się doprowadzić do pomyślnego rozwiązania. W końcu jednak doczekali się narodzin synka. Mały Tymek jest ich największą radością, lecz gdy patrzą na niego, często w ich oczach lśnią łzy smutku, a nie szczęścia…

środa, 15 styczeń 2020 12:10

Sucha. Basen za darmo

Napisane przez

Tak samo, jak w minionym roku, dzieci do lat dwunastu oraz emeryci i renciści z Suchej Beskidzkiej nadal mogą korzystać z krytej pływalni w tym mieście za darmo. Ale nie bez ograniczeń. W ramach tej oferty przysługuje jedna bezpłatna godzina pływania dziennie, wyłącznie od poniedziałku do piątku.

poniedziałek, 06 styczeń 2020 14:08

Zasłużony doktor doczeka się odnowionego grobowca?

Napisane przez

Jeden z najstarszych i najpiękniejszych grobowców na suskim cmentarzu, miejsce spoczynku wybitnego lekarza, jest w opłakanym stanie. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Suskiego Tomasz Spannbauer zaapelował do władz powiatu i miasta z prośbą o otoczenie tego zabytku opieką. Liczy na to, że samorządy wspólnie zadbają, by odzyskał on dawny blask.

sobota, 04 styczeń 2020 20:03

Sucha Beskidzka. Rekordowy budżet

Napisane przez

W tym roku władze Suchej Beskidzkiej zamierzają przeznaczyć na inwestycje ponad 23 mln zł. To blisko 36 % wszystkich wydatków budżetowych miasta. Lista planowanych przedsięwzięć jest długa, zawiera bowiem aż 33 pozycje. Jednak większość pieniędzy pójdzie na dokończenie zadania, które jest już realizowane.

piątek, 03 styczeń 2020 14:39

Burmistrz przyznał, że się zagalopował

Napisane przez

Niedawno burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt stwierdził, że żaden z radnych powiatowych mieszkających w tym mieście nie pokazuje się na obradach miejskiego samorządu. Ostatnio jednak przeprosił za te słowa i przyznał, iż jeden z nich od czasu do czasu pokazuje się na sesjach Rady Miasta.

Tematem obszernie omawianym podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sucha Beskidzka był stan powietrza w mieście, który tajemniczym sposobem wciąż się pogarsza, mimo wdrażania różnych sposobów walki ze smogiem.

niedziela, 08 grudzień 2019 14:23

Miasto wyszarpało od PKP ulicę

Napisane przez

Pojawiła się szansa na to, że w ulica Kolejowa w Suchej Beskidzkiej doczeka się koniecznej modernizacji. Do tej pory było to niemożliwe z powodu jej nieuregulowanego stanu. Zajęte pod nią działki należą bowiem do Polskich Kolei Państwowych, które nie są zainteresowane remontem drogi, a miasto z kolei nie może wykonywać żadnych prac na gruntach, do których nie ma tytułu prawnego.

czwartek, 05 grudzień 2019 10:29

Cmentarz choleryczny przeszedł metamorfozę

Napisane przez

Planując trasę spaceru po Suchej Beskidzkiej, warto uwzględnić w niej cmentarz choleryczny, który ostatnio zmienił się nie do poznania. Do niedawna miejsce pochówku ofiar epidemii, która nawiedziła miasto w połowie XIX w., oznakowane było tylko drewnianym krzyżem stojącym w cieniu wyniosłych modrzewi.

piątek, 29 listopad 2019 16:03

Sucha protestowała razem z 37 innymi miastami

Napisane przez

Na całą niemal Suchą Beskidzką niosły się okrzyki: „Najpierw natura, potem matura”,  „Dzieci i ryby swój głos mają”, „Zamiast na teście, bądź na proteście”, „Strajkuj z nami ponad podziałami”. W ten sposób młodzież chciała zwrócić uwagę na problem gwałtownie postępujących zmian klimatu.

Strona 1 z 46

 

HomeWydarzeniaSucha Beskidzka