Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 07 listopad 2018 10:23

Drzewo zniszczyło auta. Gmina mogła temu zapobiec?

Drzewo zniszczyło auta. Gmina mogła temu zapobiec? fot. Czytelnik

Mieszkańcy mieli zgłaszać władzom Suchej Beskidzkiej zagrożenie, jakie stanowiły drzewa przy jednej z posesji. Mieli rację… Wiatr zwalił rośliny na pojazdy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Jeden z czytelników napisał do redakcji portalu sucha24.pl maila, w którym opisuje, iż 30 października na ulicy Przemysłowej w Suchej Beskidzkiej spadło drzewo, które stanowiło zagrożenie, o czym gmina była podobno informowana. Mimo to – wedle autora listu - nie podjęto wycięcia rośliny, która zniszczyła dwa samochody.

Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy zarówno do policji, jak i do władz Suchej Beskidzkiej.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ul. Przemysłowej doszło do zerwania konara, który spadł na zaparkowane w tym rejonie pojazdy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Wymieniony konar oderwał się od drzewa gatunku wierzba na skutek porywistego wiatru oraz zbutwiałego wnętrza i leżał na dwóch samochodach, powodując ich uszkodzenie. Ustalono, że pojazdy zostały zaparkowane chwilowo, ponieważ w okolicy nie było innego miejsca parkingowego. W samochodach nie znajdowały się osoby – podała asp. sztab. Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

Jak dodała policjantka, w ocenie policji nie doszło do żadnego wykroczenia, strony zostały pouczone o przysługujących im prawach.

Z kolei do czasu zamknięcia tego tekstu z Urzędu Gminy w Suchej Beskidzkiej nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Po jej udzieleniu wrócimy do sprawy.

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaDrzewo zniszczyło auta. Gmina mogła temu zapobiec?