Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 04 grudzień 2018 20:55

Policja przez dwa dni gościła w suskiej pływalni

Suscy stróże prawa kontynuują akcję "Odblask". Po wizytach w szkołach na terenie naszego powiatu, tym razem przez dwa dni gościli w suskiej krytej pływalni, gdzie specjalnie dla zawodników i trenerów UKS Jasień Sucha Beskidzka przeprowadzili dwie prelekcje dotyczące m.in. zasad poruszania się na drodze.

Jakie niebezpieczne sytuacje na drodze mogą zaistnieć, jak ich unikać, dlaczego tak ważne jest posiadanie odblasków - to najważniejsze zagadnienia, jakie młodzi adepci pływania usłyszeli do suskich stróżów prawa. Żeby najłatwiej, i też najciekawiej, zobrazować dzieciom jak ważne jest posiadanie odblasków przedstawiono odległość widoczności ludzi z odblaskami lub bez wyrażoną w.. długościach basenu. I tak  ze światłem odblaskowym jesteśmy widoczni z odległości odpowiadającej sześciu basenów. A bez światła odblaskowego jesteśmy widoczni tylko w odległości jednego basenu.

Po wykładzie młodych adeptów pływania (w ciągu dwóch dni w poniedziałek i we wtorek udział w prelekcjach wzięło udział 150 pływaków) odwiedził Policek, czyli suska maskotka policyjna, która wręczyła zawodnikom z suskiego Jasienia światła i opaski odblaskowe.

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaPolicja przez dwa dni gościła w suskiej pływalni