Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 13 grudzień 2018 08:44

Sucha Beskidzka gazyfikowana

Sucha Beskidzka gazyfikowana pixabay.com

Przedstawiciele Zakładu Gazowniczego spotkali się z mieszkańcami Suchej Beskidzkiej. Mówili o możliwościach rozbudowy sieci w stolicy regionu.

Obecnie na terenie Suchej Beskidzkiej  są 22 kilometry sieci gazowniczej, "z której korzystają wszystkie największe zakłady pracy, instytucje, placówki handlowe i wiele budynków jednorodzinnych" - czytamy w serwisie prasowym Suchej Beskidzkiej.

Paweł Firlej, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie przyznał, że chciałby, by było jej więcej. Zwłaszcza, że "Spółka ma środki finansowe na dalszą rozbudowę i inwestycje, a kolejność ich realizacji zależy przede wszystkim od ilości odbiorców gazu, potwierdzenia opłacalności budowy sieci i warunków terenowych.

Niestety gazownicy nie byli w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi i podać daty, kiedy nastąpi rozbudowa gazociągu na poszczególnych ulicach Suchej Beskidzkiej, ponieważ zależy to od ilości złożonych wniosków, analizy opłacalności i podpisanych umów przyłączeniowych. Aby błękitne paliwo popłynęło w domach, największe szanse mają mieszkańcy ulic o dużym zainteresowaniu w rejonach ul. Armii Krajowej, Kułasówki oraz Błądzonki. W najbliższych miesiącach mają zapaść decyzje co do rozbudowy sieci i przyłączy.

Suski magistrat przypomina, że wnioski o wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej można też pobrać ze strony WWW.psgaz.pl w zakładce Dla Klienta. Pozytywne rozpatrzenie wniosku stanowi podstawę do zawarcia umowy przyłączeniowej, w której gazownia określi termin wykonania przyłącza do budynku. Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w Rozdzielni Gazu w Wadowicach  - ul. Wenecja 3 lub telefonicznie 32 391 23 03. 

 

Źródło: UM Sucha Beskidzka

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha Beskidzka gazyfikowana