Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 14 grudzień 2018 07:53

Suszanie „produkują” coraz więcej odpadów

Suszanie „produkują” coraz więcej odpadów Zdjęcie poglądowe, rybnik.eu

Zbiórka oddawanych m.in. zużytych sprzętów idzie w dziesiątki tysięcy złotych.

Pod koniec października w Suchej Beskidzkiej Zakład Komunalny prowadził ostatnią z trzech planowanych w tym roku zbiórek odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych.

Jak wynika z informacji burmistrza Suchej Beskidzkiej Stanisława Lichosyta, w czasie zbiórki zebrano 65,74 ton odpadów. Koszt przeprowadzonej zbiórki wyniósł 34 775,15 zł.

Łącznie w 2018 r. zebrano 181,57 ton odpadów wielkogabarytowych, a łączny koszt przeprowadzonych zbiórek wyniósł 95 962,26 zł.

Jak wynika z informacji, mieszkańcy Suchej Beskidzkiej pozbywają się coraz większej ilości odpadów. Dla porównania - w roku 2017 zebranych zostało 162,58 ton odpadów wielkogabarytowych. Jak obliczyli suscy urzędnicy wynika z tego, że nastąpił dalszy wzrost odpadów, tym razem jest to ok. 12 procent w skali roku.

- Warto przypomnieć, że oprócz prowadzonych przez gminę akcji zbiórki odpadów wielkogabarytowych, każdy posiadacz takich odpadów może własnym transportem, dostarczyć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Wadowickiej, koszty przyjęcia pokrywane są z budżetu miasta – zachęca włodarz stolicy regionu.

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSuszanie „produkują” coraz więcej odpadów