Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 04 kwiecień 2019 07:28

Centrum filmowe coraz bliżej

Napisane przez

Władze Suchej Beskidzkiej rozstrzygnęły przetarg na budowę Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera. Zwycięska firma zobowiązała się do wykonania zamówienia za kwotę 23 135 110,65 zł brutto.

Jak podał serwis prasowy Suchej Beskidzkiej, zgodnie z warunkami przetargu inwestycja ma być ukończona do 30 października 2020 r. W ramach tej inwestycji suskiego samorządu, przy ul. Mickiewicza, na terenie obecnego parkingu pomiędzy domem handlowym „Juhas”, a tzw. pasażem, powstanie okazały obiekt z parkingiem podziemnym, o łącznej kubaturze ok. 21 000 m3 i powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 3500 m2.

Zgodnie z dokumentacją projektową w budynku znajdzie się sala widowiskowo-kinowa na 300 miejsc siedzących oraz pomieszczenia dla ośrodka kultury i biblioteki suskiej.

Inwestycja jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaCentrum filmowe coraz bliżej