Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 październik 2014 21:57

Sucha Beskidzka w gronie 20 najlepiej rozwijających się małopolskich gmin

Napisał

Nie po raz pierwszy Sucha Beskidzka została wysoko oceniona w Rankingu Gmin Małopolski zorganizowanym przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji. Zaznaczyć należy, iż ocenie poddanych zostało 179 gmin, a lokata na której uplasowała się Sucha Beskidzka to 11.

Sucha Beskidzka znalazła się na liście 20 najlepiej rozwijających się gmin małopolski po raz trzeci. W 2010 roku uplasowała się na 20 pozycji, a w 2011 roku na 14 miejscu.
Ranking sporządzany jest na podstawie danych statystycznych zebranych przez Urząd Statystyczny w Krakowie, a jego ideą jest „wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego w Małopolsce”. Oceniając poziom rozwoju gminy brany jest pod uwagę jedenaście różnych wskaźników mierzących potencjał aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.
 
Na tak wysokie miejsce gminy Sucha Beskidzka z pewnością miały wpływ takie wskaźniki jak: ilość podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w rejestrze REGON na 1 tys. mieszkańców (4 lokata), liczba czytelników bibliotek publicznych na 1 tys. mieszkańców (10 lokata), wydatki majątkowe inwestycyjne na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska na 1 mieszkańca (20 lokata).
Najsłabiej natomiast Sucha Beskidzka zaprezentowała się w zakresie środków europejskich pozyskanych przez gminę na 1 mieszkańca (150 lokata).
W czołowej trójce rankingu znalazły się: Liszki (powiat krakowski), Wielka Wieś (powiat krakowski) i Wieliczka.
 
W rankingu za Suchą Beskidzką znalazły się m.in. Dobczyce, Limanowa (gmina miejska) czy Zakopane (gmina miejska).
KK
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha Beskidzka w gronie 20 najlepiej rozwijających się małopolskich gmin