Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 03 październik 2014 14:50

Kto im kazał podpalać?

Napisał

Zapadł wyrok w głośnej sprawie strażaków – podpalaczy. Dwóch oskarżonych uniewinniono.

 

Kiedy pięć lat temu z niewyjaśnionych powodów zaczęły płonąć zabudowania gospodarcze na terenie powiatu suskiego, blady strach padł na wszystkich właścicieli gospodarstw. Do akcji wkroczyły służby i szybko zatrzymano cztery osoby, które podejrzewano o dokonanie dziewięciu podpaleń. Jak się okazało, zatrzymani byli strażakami ochotnikami.

Kilka dni temu zakończył się kolejny proces druhów – podpalaczy. Byli oskarżeni m.in. o zniszczenie mienia. Warto jednak zaznaczyć, że postępowanie do prostych nie należy. W sprawie były wydane już dwa wyroki - w 2008 i 2012 roku.  Obydwa na skutek apelacji Sąd Okręgowy uchylał.

- Przed Sądem Rejonowym w Wadowicach toczyła się sprawa dotycząca Sebastiana S., Arkadiusza K., Artura G. oraz Zbigniewa K. – ostatecznie poinformowała Grażyna Rokita z  upoważnienia Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.  - Sąd wydał wyrok, w którym uznał oskarżonych Sebastiana S. oraz Arkadiusza K. za winnych popełnienia zarzucanych im aktem oskarżenia czynów.

Sebastian S. został skazany na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności, natomiast Arkadiusz K. na 1 rok i 9 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo mają wypłacić kilkanaście tysięcy złotych nawiązki na rzecz poszkodowanych.

Pozostałych strażaków, którzy zasiedli na ławie oskarżonych, Sąd uniewinnił.

Według obrońcy skazanych druhów uniewinniono sprawców, którzy kierowali procederem. Tym samym Sąd nie uwierzył w wersję Sebastiana S. i Arkadiusza K.,  że działali na zlecanie swoich przełożonych w celu "nabicia" większej liczby wyjazdów.

Póki wyrok jest nieprawomocny.

- Na chwilę obecną wpłynęły wnioski o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku – dowiadujemy się w Sądzie.

Tymczasem, jak poinformował adwokat skazanych, do wyroku zostanie złożona kolejna apelacja.

 

raz

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaKto im kazał podpalać?