Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 08:44

Przystanek w Suchej jest zbyt krótki dla Intercity

Napisane przez

Mieszkańcy Suchej Beskidzkiej chcą przywrócenia postoju pociągu Express InterCity relacji Warszawa Wschodnia - Zakopane na przystanku Sucha Beskidzka Zamek.

W tej sprawie interpelację do władz Małopolski złożył radny sejmiku Rafał Stuglik. Jak zauważył, w obecnej edycji rozkładu jazdy postój został zlikwidowany.

Przypomniał, że łącznica wraz z przystankiem oraz. tzw. obiektami inżynieryjnymi (mostem na Stryszawce) zbudowane zostały kosztem 60 mln. zł.

- Obiekty te miały służyć nie tylko mieszkańcom miasta powiatowego, jakim jest Sucha Beskidzka, ale również licznym turystom odwiedzającym region podbabiogórski, a także pacjentom pobliskiego znanego w całej Małopolsce szpitala i osobom, które je odwiedzają - przypomniał radny wojewódzki.

Jak dodał, wszystkie pociągi PKP Intercity kategorii IC i TLK zatrzymują się w Suchej Beskidzkiej z wyjątkiem Express InterCity relacji Warszawa Wschodnia - Zakopane.

Jak wyjaśnił Łukasz Smółka, wicemarszałek małopolski, decyzję o wycofaniu postoju podjęło biuro bezpieczeństwa przewoźnika w związku z długością składu pociągu przekraczającą długość peronu.

- Procedury PKP Intercity dopuszczają możliwość obsługi stacji o krótszych peronach niż wynosi długość składu, pod warunkiem informowania podróżnych przez drużyny konduktorskie o konieczności przejścia do innych wagonów. Jednakże w przypadku przystanku w Suchej Beskidzkiej Zamek biuro bezpieczeństwa przewoźnika uznało, że jego lokalizacja jest zbyt niebezpieczna nawet po zastosowaniu tej procedury ze względu na wysoki nasyp i most na Stryszawce w bliskim sąsiedztwie przystanku - poinformował przedstawiciel władz Małopolski.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaPrzystanek w Suchej jest zbyt krótki dla Intercity