Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 10 maj 2019 07:25

Ruszyła budowa centrum Wildera. Czy to jednak dobry patron?

Napisane przez

"Planowana i oczekiwana budowa Centrum Kultury im. Billy′ego Wildera w Suchej Beskidzkiej staje się faktem" - informuje serwis prasowy Suchej Beskidzkiej.

Jak podali gminni urzędnicy, zgodnie z warunkami przetargu wartego ponad 23 miliony złotych, inwestycja ma być ukończona do 30 października 2020 r.

"W ramach tej, jak dotąd największej inwestycji suskiego samorządu, w ciągu najbliższych dwóch lat w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza na terenie obecnego parkingu pomiędzy domem handlowym „Juhas”, a tzw. pasażem, powstanie Centrum Kultury z parkingiem podziemnym, o łącznej kubaturze ok. 21 000 m3 i powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 3500 m2 z salą widowiskowo-kinową na ponad 300 miejsc siedzących, ośrodek kultury i nowoczesna biblioteka. Inwestycja  dofinansowana jest  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020" - czytamy w komunikacie suskiego magistratu.

Tymczasem do naszej redakcji wpłynął mail z wątpliwościami, co do patrona centrum:

- Zastanawiam się czy Billy Wilder to właściwy "patron" dla suskiego Centrum Kultury i Filmu. Wielokrotnie fałszował datę swoich urodzin, nigdy nie przyznał się publicznie, że urodził się w naszym mieście (wielokrotnie podawał Wiedeń jako miejsce urodzenia). Ewidentnie wstydził się galicyjsko- polskiego pochodzenia. Nie wiem także, czy Jego żydowscy potomkowie nie będą mieli swojego "ale" do takiego nadania imienia? A mamy przecież suszanina, związanego z kulturą i filmem, jakim był Andrzej Szczepkowski! Po co nam wybijać się na "światowość", gdy mamy własnych,  godnych kontrkandydatów?? - pytał jeden z Czytelników sucha24,pl.

W tej sprawie czekamy na komentarz burmistrza Suchej Beskidzkiej.

 

czytaj również:

Projekt Centrum Kultury i Filmu z parkingiem podziemnym

Powstanie centrum warte 14,5 miliona z 6-milionową dotacją

Centrum filmowe coraz bliżej

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaRuszyła budowa centrum Wildera. Czy to jednak dobry patron?