Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 10 październik 2014 14:33

UJ gratuluje suskiej Uczelni

Napisał

Żacy spod Babiej Góry zainaugurowali kolejny rok akademicki.

 

„Gaudeamus igitur” oraz „Gaude, Mater Polonia” – te tradycyjne uniwersyteckie pieśni rozbrzmiały w murach Sali Rycerskiej Zamku w Suchej Beskidzkiej  w czasie inauguracji nowego roku akademickiego Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. To znak, że na korytarze suskiej uczelni wrócili studenci.

Na inauguracji nowego roku akademickiego nie zabrakło ważnych osobowości świata nauki. Nie trzeba ukrywać, że ich obecność to efekt znakomitych wyników w rankingach, w których suska uczelnia od lat zajmuje czołowe miejsca. Wystarczy przypomnieć, że dwa razy z rzędu zajęła I miejsce w prestiżowym rankingu Wiadomości Turystycznych na najlepszą uczelnię turystyczną w Polsce wśród szkół niepublicznych. Jako jedyna uczelnia w 2014 roku została też laureatem prestiżowej Nagrody Jakości Nauczania Sapere Auso. Wobec takich okoliczności nie mogło więc zabraknąć powinszowań dla suskiej kadry naukowej i studentów,  do których dołączyła … prof. Małgorzata Bednarek, kierownik Katedry Zarządzania w Turystyce na Uniwersytecie Jagiellońskim.

– Poniekąd stanowimy dla siebie konkurencję, dlatego przyjechałam tu z ciekawości. Jedyne, co mogę powiedzieć, to gratuluję – powiedziała.

Nic dziwnego, skoro – jak zaznaczał rektor WSTiE prof. Janusz Sondel-  władze szkoły stawiają na przyszłość i nowoczesność.

– A przede wszystkim na innowacje  w zakresie programów kształcenia i współpracy z biznesem. Stawiamy na sukces, wysokie pozycje w najważniejszych rankingach krajowych, które potwierdzają dynamikę i słuszność kierunków rozwoju uczelni – zaznaczył.

Najważniejsi jednak tego dnia byli ci, którzy tworzą społeczność podbabiogórskiej Alma Mater -  studenci rozpoczynający studia w Suchej Beskidzkiej. Świeżo upieczeni żacy złożyli uroczyste przyrzeczenie i odebrali indeksy. Natomiast przewodniczący samorządu studenckiego Mateusz Szklarczyk zachęcał studentów do angażowania się w działalność sekcji naukowych, akcje wolontariatu i w życie całej społeczności.

- Jesteście we właściwym miejscu i we właściwym czasie, by odkrywać swoje marzenia i dzięki wsparciu uczelni je realizować. Pamiętajcie, co powiedział legendarny Nelson Mandela: „Edukacja jest najpotężniejszą bronią, która może być użyta w celu zmieniania świata” – mówił.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaUJ gratuluje suskiej Uczelni