Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 29 maj 2019 06:36

W jakim stanie jest Sucha Beskidzka?

Zgodnie z wymogami znowelizowanej w ubiegłym roku ustawy o samorządzie gminnym Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka przygotował raport o stanie gminy Sucha Beskidzka za rok 2018, który zostanie przedstawiony podczas sesji absolutoryjnej Rady Miasta Sucha Beskidzka w dniu 31 maja 2019 roku - podał suski ratusz.

"Przygotowanie raportów to nowy wymóg, wprowadzony wraz ze zmianami w ustawie o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 994), wedle której burmistrzowie, wójtowie i prezydenci miast co roku (do końca maja) muszą przedstawić radzie raport o stanie gminy. Opracowanie obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka w 2018 roku, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady gminy. Jest jednocześnie obszernym zbiorem danych i analiz związanych z funkcjonowaniem miasta m.in. w takich obszarach, jak: gospodarka komunalna, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, polityka społeczna, edukacja, kultura, sport i rekreacja, bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa" - czytamy w komunikacie.

Raport ma charakter publiczny, a w debacie nad nim mają prawo brać udział również mieszkańcy. Można się z nim zapoznać TUTAJ

źródło: UM Sucha Beskidzka

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaW jakim stanie jest Sucha Beskidzka?