Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 12 czerwiec 2019 07:07

Na suski basen (w końcu) zawita XXI wiek

Niemal dwie dekady XXI wieku, a za wejście na basen w Suchej Beskidzkiej nadal trzeba płacić środkami rodem ze starożytności – „żywymi” pieniędzmi. Powód? Brak terminala na karty płatnicze.

"Choć liczba kart rośnie lawinowo, w Polsce za zakupy wciąż najczęściej płaci się gotówką – to aż 80 proc. transakcji. Jak to możliwe? Powodem jest brak terminali płatniczych. Z rynkowych szacunków wynika, że ich aktualna liczba powinna się podwoić, żeby można było mówić o realnym dostępie konsumenta do opcji płatności bezgotówkowych. Inne badanie przeprowadzone na zlecenie Mastercard(2) ujawnia, że niemal połowa polskich konsumentów nadal nie ma wyboru między płatnością kartą a gotówką" - podaje Wirtualna Polska.

Rzeczywiście... na przykład w Suchej Beskidzkiej - co dziwi zapewne niejednego z mieszkańców stolicy powiatu jak i okolic - nie można zapłacić kartą za wejście na tamtejszy basen...

- To dość dziwne, bo ja rozumiem, że jakiś mały, osiedlowy warzywniak, prowadzony przez starsze osoby, może nie mieć możliwości zapłacenia karta za dwa pomidory, ale basen, gdzie wchodzi się całymi rodzinami za poważne przecież kwoty? - dziwi się pan Jarosław z Suchej Beskidzkiej.

Skąd ten problem. Przedstawiciel suskiej pływalni komentuje nie tyle prosto, co konkretnie:

- Nie mamy jeszcze terminala płatniczego, ale przygotowujemy się do jego instalacji - zapewnił Olgierd Kierski.

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaNa suski basen (w końcu) zawita XXI wiek