Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 04 lipiec 2019 22:59

Zakończenie modernizacji Bloku Porodowego w Suchej Beskidzkiej

4 lipca 2019 r. w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej zakończony został I etap zadania " Kompleksowa modernizacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Neonatologicznego oraz Bloku Porodowego obejmująca prace budowlano-konstrukcyjne, instalacyjne i wykończeniowe oraz zakup aparatury i wyposażenia medycznego"

 

Etap I – modernizacja Bloku Porodowego

Działaniem objęto prace architektoniczno-budowlane oraz wykonanie instalacji wody i kanalizacji, centralnego ogrzewania i gazów medycznych, instalacji elektrycznych wewnętrznych i niskoprądowych, instalacji wentylacji mechanicznej.
W ramach modernizacji Bloku Porodowego wykonano:
• śluzę umywalkowo-fartuchową, przez którą odbywał się będzie transport pacjentek z Bloku Porodowego na Oddział Położniczy oraz ruch personelu medycznego w kierunku śluzy ubraniowej, a dalej na Blok Porodowy. 
• śluzę ubraniową składającą się z części brudnej, korytarza – przedsionka, z którego dostępna jest łazienka, oraz z części czystej (ubieralni). 
• wewnętrzny korytarz, z którego dostępne są: trzy sale porodowe, w tym jedna przygotowana do porodów rodzinnych, sala operacyjna do cięć cesarskich z pomieszczeniami przygotowania lekarzy, śluzą materiałową, pomieszczenie dla położnic i noworodka w pierwszej godzinie życia po porodach powikłanych, dyżurka lekarska i dyżurka pielęgniarska. 
• wewnętrzny korytarz komunikacyjny, z którego dostępne są: boczna, ewakuacyjna klatka schodowa, przez którą wchodzą na Blok Porodowy tylko osoby towarzyszące przy porodach rodzinnych, brudownik, magazyn podręczny, składzik porządkowy i pokój Oddziałowej Pielęgniarki Położnej.
• sale porodowe jednostanowiskowe (sale nr 1 i 2) ze wspólnymi stanowiskami pierwszej pielęgnacji i resuscytacji noworodka. Z sal dostępne są także łazienki z natryskami do kąpieli rozluźniających. Salę porodową nr 3 zaprojektowano się na potrzeby porodów rodzinnych. Dla osób towarzyszących rodzącym zaprojektowano również salonik rodzinny.
• salę operacyjną (sala do cięć cesarskich) - personel medyczny do sali cięć przechodzi przez pomieszczenie przygotowania lekarzy. Po operacji pacjentkę przemieszcza się do pokoju dla położnic i noworodka w pierwszych godzinach życia, po porodach powikłanych. Do usuwania zużytego materiału z sali do cięć zaprojektowano korytarz brudny z punktem do dezynfekcji i mycia narzędzi.
• część północna korytarza, z którego dostępne są: brudownik z przedsionkiem, składzik porządkowy, magazyny oraz dźwig osobowo-towarowy wydzielony tylko do transportu odpadów, brudnej bielizny i pojemników z użytymi narzędziami.

Wszystkie pomieszczenia Bloku Porodowego posiadają klimatyzację. Realizacja zadania wiązała się również z zakupem nowoczesnej aparatury i wyposażenia, w tym m.in.: łóżek porodowych czy foteli ginekologicznych, wanny do porodów w wodzie, stołu operacyjnego, aparatu USG, aparatu KTG.

Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 4 270 805,88 zł 
W tym zakupiony sprzęt medyczny 1 330 805,88 zł

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaZakończenie modernizacji Bloku Porodowego w Suchej Beskidzkiej