Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 08 październik 2019 22:06

Fonoholizm, siecioholizm, seksoholizm? W Suchej to leczą!

Napisane przez

Nałóg to nie tylko uzależnienie od alkoholu, papierosów, narkotyków czy leków. Są też inne jego rodzaje, mniej wyniszczające dla organizmu, ale równie szkodliwe dla psychiki. Teraz w Suchej Beskidzkiej mogą się leczyć również osoby uzależnione od hazardu, Internetu, gier komputerowych, zakupów, pornografii i rozmaitych innych rzeczy.

 

 

W ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w budynku przychodni zdrowia w Suchej Beskidzkiej ruszyła terapia wszelkiego rodzaju nałogów. Pomoc znajdą tam zarówno alkoholicy czy narkomani, jak i osoby cierpiące z powodu uzależnień behawioralnych. Polegają one na tym, że chory odczuwa silne pragnienie lub wewnętrzny przymus, by zająć się określoną czynnością (na przykład surfowaniem w Internecie, używaniem smartfona, jedzeniem, oglądaniem telewizji, uprawianiem seksu czy… pracą), a jeśli nie może jej się poświęcić, odczuwa objawy zbliżone do narkotykowego głodu.

 

Terapię prowadzi Stowarzyszenie Pomocna Dłoń - Poradnia Leczenia Uzależnień z Krakowa. Umowę o świadczenie tego typu usług miasto zawarło z nim na okres do 15 grudnia. Poradnia terapii uzależnień działa codziennie od 9.00 do 20.00, a żeby podjąć w niej leczenie, nie trzeba mieć żadnego skierowania. Wystarczy się tam zgłosić. - Uzależnień behawioralnych nikt u nas dotąd nie leczył, więc jest to próba wyjścia naprzeciw mieszkańcom, którzy mają takie problemy – mówi Tadeusz Woźniak, sekretarz miasta Sucha Beskidzka.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaFonoholizm, siecioholizm, seksoholizm? W Suchej to leczą!