Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 08 październik 2019 22:06

Fonoholizm, siecioholizm, seksoholizm? W Suchej to leczą!

Nałóg to nie tylko uzależnienie od alkoholu, papierosów, narkotyków czy leków. Są też inne jego rodzaje, mniej wyniszczające dla organizmu, ale równie szkodliwe dla psychiki. Teraz w Suchej Beskidzkiej mogą się leczyć również osoby uzależnione od hazardu, Internetu, gier komputerowych, zakupów, pornografii i rozmaitych innych rzeczy.

 

 

W ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w budynku przychodni zdrowia w Suchej Beskidzkiej ruszyła terapia wszelkiego rodzaju nałogów. Pomoc znajdą tam zarówno alkoholicy czy narkomani, jak i osoby cierpiące z powodu uzależnień behawioralnych. Polegają one na tym, że chory odczuwa silne pragnienie lub wewnętrzny przymus, by zająć się określoną czynnością (na przykład surfowaniem w Internecie, używaniem smartfona, jedzeniem, oglądaniem telewizji, uprawianiem seksu czy… pracą), a jeśli nie może jej się poświęcić, odczuwa objawy zbliżone do narkotykowego głodu.

 

Terapię prowadzi Stowarzyszenie Pomocna Dłoń - Poradnia Leczenia Uzależnień z Krakowa. Umowę o świadczenie tego typu usług miasto zawarło z nim na okres do 15 grudnia. Poradnia terapii uzależnień działa codziennie od 9.00 do 20.00, a żeby podjąć w niej leczenie, nie trzeba mieć żadnego skierowania. Wystarczy się tam zgłosić. - Uzależnień behawioralnych nikt u nas dotąd nie leczył, więc jest to próba wyjścia naprzeciw mieszkańcom, którzy mają takie problemy – mówi Tadeusz Woźniak, sekretarz miasta Sucha Beskidzka.

 

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaFonoholizm, siecioholizm, seksoholizm? W Suchej to leczą!