Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 04 listopad 2014 07:48

Minister docenia suską lecznicę

Napisał

Szpital w Suchej Beskidzkiej otrzymał ministerialne dofinansowanie na zakup nowego tomografu. Urządzenie ma pomóc w walce z nowotworami.

To dla mieszkańców powiatu suskiego bardzo dobra wiadomość. Wiadomo bowiem, jak ważne jest szybkie wykrycie raka i podjęcie leczenia w jak najwcześniejszej fazie choroby. Właśnie temu służyć ma pozyskanie nowego sprzętu do Szpitala Rejonowego im. dra Jana Gawlika w Suchej Beskidzkiej. 

- Nasz szpital znalazł się w gronie 35 jednostek medycznych, które zakwalifikowały się do realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych i mają przyznane przez Ministerstwo Zdrowia dofinansowanie do zakupu aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – poinformowała Monika Wróblewska-Polak z ZOZ w Suchej Beskidzkiej.

Lekarze zaznaczają, że przyznana kwota dofinansowania do zakupu tomografu wynosi ponad 1,5 mln zł. Dzięki nowszemu tomografowi, wraz z odpowiednim oprogramowaniem możliwe będzie wykonywanie diagnostyki chorób nowotworowych na wczesnym etapie ich rozwoju.

Na tym nie koniec powodów do zadowolenia władz szpitala. W tegorocznej edycji ogólnopolskiego rankingu „Bezpieczny szpital 2014" wzięło udział ponad 240 placówek z całego kraju, które odpowiedziały na ankiety z pytaniami dotyczącymi sposobów zarządzania, wyposażenia i leczenia pacjentów. Podobnie jak w latach ubiegłych w akcji wzięła udział i suska lecznica, zdobywając wysokie 39. miejsce w Polsce. Szpital może się również poszczycić 4. miejscem w rankingu województwa małopolskiego. 

- Osiągnięty wynik jest dla nas sukcesem, ale również informacją, że mamy dużo do zrobienia, aby przesunąć się na wyższe miejsce. Nie chodzi o numer na liście, ale o świadomość, że tworzymy miejsce, gdzie pacjent uzyskuje pomoc na wysokim poziomie –zaznacza Wróblewska-Polak.

 

raz

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaMinister docenia suską lecznicę