Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 08 grudzień 2019 14:23

Miasto wyszarpało od PKP ulicę

Pojawiła się szansa na to, że w ulica Kolejowa w Suchej Beskidzkiej doczeka się koniecznej modernizacji. Do tej pory było to niemożliwe z powodu jej nieuregulowanego stanu. Zajęte pod nią działki należą bowiem do Polskich Kolei Państwowych, które nie są zainteresowane remontem drogi, a miasto z kolei nie może wykonywać żadnych prac na gruntach, do których nie ma tytułu prawnego.

 

Ulica Kolejowa jest dość ważnym traktem, ponieważ stanowi jedyny dojazd do niektórych firm i działek prywatnych. Burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt informuje, że już od 2007 samorząd miasta czyni starania, by nabyć od PKP prawo użytkowania wieczystego zajętych pod nią gruntów. Dopiero miesiąc temu udało się doprowadzić do zawarcia w formie aktu notarialnego umowy przedwstępnej w tej sprawie. Pozostałe formalności mają zostać dopełnione do końca marca przyszłego roku.

 

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaMiasto wyszarpało od PKP ulicę