Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 03 styczeń 2020 14:39

Burmistrz przyznał, że się zagalopował

Tomasz Spannbauer na sesji Rady Miasta Sucha Beskidzka. Tomasz Spannbauer na sesji Rady Miasta Sucha Beskidzka.

Niedawno burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt stwierdził, że żaden z radnych powiatowych mieszkających w tym mieście nie pokazuje się na obradach miejskiego samorządu. Ostatnio jednak przeprosił za te słowa i przyznał, iż jeden z nich od czasu do czasu pokazuje się na sesjach Rady Miasta.

 

6 grudnia w artykule „Narzekają na przeniesienie poradni z Suchej do Makowa” zacytowaliśmy wypowiedź suskiego burmistrza Stanisława Lichosyta dotyczącą radnych powiatowych: - Ich zainteresowanie sprawami miasta, mimo że reprezentują Suchą Beskidzką w powiecie, jest znikome. W tej kadencji żadnego z nich nie było nigdy na sesji Rady Miasta, mimo że otrzymują zaproszenia. W poprzedniej też - przez cztery lata żaden nie zaszczycił nas swoją obecnością. Włodarz powiedział to podczas przedostatnich obrad suskiego samorządu.

Na ostatniej sesji Rady Miasta przyznał jednak, iż trochę się zagalopował, wypowiadając te słowa. Był na niej bowiem obecny (zresztą nie po raz pierwszy) wiceprzewodniczący Rady Powiatu Suskiego Tomasz Spannbauer. Poruszył on temat niszczejącego grobowca rodziny Gawlików na suskim cmentarzu, w którym spoczywa znany lekarz Jan Gawlik, wybitny chirurg i położnik, uczestnik Powstania Styczniowego. Samorządowiec zaproponował, by miasto przy współpracy powiatu i parafii doprowadziło do renowacji tego zabytkowego obiektu.

Po jego wystąpieniu głos zabrał burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt. – Nawiążę do mojej wypowiedzi z poprzednich obrad. Muszę ją nieco sprostować, ponieważ wtedy powiedziałem, że żaden z radnych powiatowych nie pojawia się na naszych sesjach. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ pan Tomasz Spannbauer, jako jedyny czasem uczestniczy w naszych obradach. Przepraszam za tamtą nieścisłość – powiedział. Jak dodał, nie wyklucza udziału finansowego miasta w renowacji grobowca rodziny Gawlików, zastrzegł jednak, że nie nastąpi to w tym roku, ponieważ budżet jest zbyt napięty, by można było wygospodarować środki na ten cel.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaBurmistrz przyznał, że się zagalopował