Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 25 styczeń 2020 11:19

Sucha Beskidzka. Maleje liczba mieszkańców

Napisane przez
Sucha Beskidzka. Maleje liczba mieszkańców Foto: Edyta Łepkowska

Niewesoło wygląda sytuacja demograficzna w Suchej Beskidzkiej. W mieście ubywa mieszkańców. Więcej ludzi umiera niż się rodzi, a dodatkowo niektórzy się wyprowadzają.

 

Na koniec 2019 roku liczba osób zameldowanych na pobyt stały w stolicy powiatu suskiego wyniosła 8954 i była mniejsza o 133 niż 12 miesięcy wcześniej. W ciągu całego minionego roku zmarło 94 suszan – 47 kobiet i tyle samo mężczyzn. W tym samym okresie mieszkańcom miasta urodziło się tylko 62 dzieci: (30 dziewczynek i 32 chłopców).

W roku 2018 na świat przyszło więcej noworodków, ale też więcej osób zmarło. Odnotowano wówczas 124 zgony (57 pań i 67 panów) oraz 79 narodzin (37 przedstawicielek piękniejszej płci i 42 ich kolegów). Na koniec roku w mieście mieszkało 9087 osób.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha Beskidzka. Maleje liczba mieszkańców