Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 11 luty 2020 20:15

Sucha. Babcia szefa PO do niedawna wolała PiS

Napisane przez
Borys Budka Borys Budka Foto: facebookowy profil Borysa Budki

Borys Budka, nowy szef Platformy Obywatelskiej pochodzi ze Śląska i nadal tam mieszka, ale ma też związki z Suchą Beskidzką. W stolicy naszego powiatu spędzał w dzieciństwie każde wakacje, ponieważ właśnie tam mieszka jego babcia Helena, która ma obecnie 96 lat.

 

41-letni Borys Budka urodził się w Czeladzi, przez większość dotychczasowego życia mieszkał z Zabrzu, a obecnie ma dom w Gliwicach. Jest prawnikiem, doktorem nauk ekonomicznych, wykładowcą uniwersyteckim oraz politykiem. Przez trzy kadencje był posłem na sejm, w 2015 roku na krótko został ministrem sprawiedliwości, od 2016 działał jako wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, zaś kilkanaście dni temu wybrano go na głównego szefa tej partii. Prywatnie jest biegaczem długodystansowym. W 2009 roku trasę maratonu pokonał w 2 godziny, 39 minut i 3 sekundy, co było jego rekordem życiowym. Ma żonę Katarzynę i córeczkę Lenę.

Jego babcia Helena z Suchej Beskidzkiej jest z niego bardzo dumna, choć do niedawna bynajmniej nie była zwolenniczką PO. Jak opowiadał ostatnio Borys Budka w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, głosowała na PiS, ale już się tą partią rozczarowała. Dlaczego? – Ogląda programy informacyjne. Mówi, że ciągle są kłamstwa i kłótnie. Teraz jest za mną. Jak byłem w przedszkolu i później, zawsze mnie uczyła: „Nie bądź ważny, nie wywyższaj się. Wciąż mi to powtarza. Wczoraj z nią rozmawiałem. W samochodzie włączam zestaw głośnomówiący i co kilka dni do niej dzwonię. Babcia – jako najstarsza czy jedna z najstarszych osób w Suchej Beskidzkiej – jest tam dosyć znana. Teraz była dumna, bo w sklepie ludzie jej gratulowali z mojego powodu – mówił Borys Budka we wspomnianym wywiadzie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha. Babcia szefa PO do niedawna wolała PiS