Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 04 marzec 2020 13:12

Mężczyzna poczuł, że ma koronawirusa i sam zgłosił się do szpitala

Mężczyzna z objawami wskazującymi, że może być zarażony koronawirusem, sam zgłosił się do szpitala. Właśnie wrócił z zagranicy.

W Szpitalu Powiatowym w Suchej Beskidzkiej zajmowali się przypadkiem pacjenta, który sam zgłosił się do lecznicy, bo podejrzewał u siebie chorobę. Wrócił z podróży zagranicznej z obszaru, gdzie stwierdzono obecność tej choroby.

- Wczoraj zgłosił się do SOR w Suchej Beskidzkiej mężczyzna z objawami, które mogły wzbudzać obawę. Zgodnie z procedurami i zaleceniami zastosowano w tym przypadku dodatkowe środki ostrożności. Po przeprowadzeniu kompletnej diagnostyki pacjenta wypisano z zaleceniami do domu. Ten przypadek został zgłoszony do stacji sanitarno- epidemiologicznej celem nadzoru - potwierdziła portalowi Wadowice24.pl Monika Wróblewska-Polak, rzecznik prasowy ZZOZ w Suchej Beskidzkiej.

Jak dodała, stan pacjenta nie wymagał pozostawienia go w szpitalu, ani skierowania na oddział zakaźny do lecznicy w Myślenicach, gdzie mają trafiać pacjenci z koronawirusem.

W środę (4.03) nie udało nam się jednak potwierdzić, czy szpital zlecił badania laboratoryjne na obecność koronawirusa u pacjenta.

Wszystkie procedury zostały wykonane zgodnie z zaleceniami ministerstwa zdrowia - dodała rzecznik suskiego szpitala.

W rozmowie z nami Monika Wróblewska-Polak podkreśliła, że w związku z informacjami medialnymi o groźnej chorobie, wśród pacjentów daje się zaobserwować efekty niepotrzebnej paniki i niepokoju.

W szpitalu w Suchej Beskidzkiej pacjenci z podejrzeniem koronawirusa przyjmowani będą osobnym wejściem, po wcześniejszym telefonicznym poinformowaniu ośrodka zdrowia. jednocześnie wprowadzono ograniczenia wizyt na poszczególnych oddziałach.

źródło: wadowice24.pl

 

 

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaMężczyzna poczuł, że ma koronawirusa i sam zgłosił się do szpitala