Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 06 marzec 2020 20:30

Miasto buduje hotel, by zainwestowali w niego inni

Miasto buduje hotel, by zainwestowali w niego inni Foto: UM Sucha Beskidzka

Teren Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji - Babia Góra w Suchej Beskidzkiej coraz bardziej się zmienia. Obok kompleksu boisk powstaje właśnie budynek zaplecza sportowego z bazą hotelową, biurową i gastronomiczną, a na następne lata zaplanowano kolejne udoskonalenia.

 

Obiekt, który ma zostać wybudowany do 30 września tego roku, będzie trzykondygnacyjny, długi na 42,90 m, szeroki na 11,92 m i wysoki na 10,50 m. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1 200 m2. W przyziemiu znajdą się szatnie z łazienkami, pomieszczenia sanitarne oraz socjalne, pokoje dla zarządu sportowego i sędziego, archiwum, sala konferencyjna, pralnia, kotłownia i magazyny sprzętu. Główne wejście do budynku, zlokalizowane na parterze, będzie wiodło do recepcji i kawiarni. Na tej kondygnacji zaplanowano również wykonanie sali restauracyjnej z zapleczem kuchennym oraz pomieszczeń biurowych. Część hotelowa obiektu będzie się mieściła na piętrze. Koszt budowy obiektu w stanie surowym wyniesie ponad 1,3 mln zł.

Władze Suchej Beskidzkiej liczą na to, że później znajdą się prywatni przedsiębiorcy, którzy zechcą zainwestować w prace wykończeniowe na parterze i piętrze budynku, czyli kondygnacjach przeznaczonych pod działalność komercyjną, aby móc je użytkować na przykład na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Samorząd chciałby wyłożyć pieniądze jedynie na wykończenie sutereny przewidzianej jako zaplecze sportowe…

W kolejnych latach na terenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji planowane jest również wykonanie boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, boiska treningowego oraz kortów tenisowych.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaMiasto buduje hotel, by zainwestowali w niego inni