Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 12 marzec 2020 21:51

Zmarł Tadeusz Dąbrowski

Napisane przez

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że w 12 marca br. zmarł sędzia Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej, Przewodniczący Wydziału Karnego - Tadeusz Dąbrowski.

Urodzony 20 listopada 1955 r. w Bochni, ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1980 r.

W okresie od 1980-1982 r. był aplikantem sądowym w Sądzie Wojewódzkim w Tarnowie. Następnie 22  sierpnia 1985 r. został Asesorem Sądowym najpierw w Sądzie Rejonowym w Wadowicach, a następnie w Suchej Beskidzkiej. Powołany na stanowisko Sędziego Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej 16 października 1987 r. Od 1988 r. przewodniczył Wydziałowi Karnemu, a w latach 2002 r. – 2006 r. pełnił funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. W roku 2019 r. podczas „Jubileuszu 100-lecia powstania Policji Państwowej” otrzymał okolicznościowy medal i podziękowania za dobrą współpracę.

Od początku swej ścieżki zawodowej był oceniany przez przełożonych jako pracowity, zdyscyplinowany, samodzielny. Wykazywał zamiłowanie do zawodu, starając się w każdej sytuacji pozostać sprawiedliwym.

Przez współpracowników postrzegany jako życzliwy, uprzejmy, koleżeński, pomocny i oddany swej pracy Sędzia.

Wielokrotnie angażował się w życie społeczności lokalnej. Był członkiem wspierającym Beskidzkiej Grupy GOPR. Wspierał również lokalne koło pszczelarzy.

Pracę zawodową łączył z prywatnymi pasjami takimi jak pszczelarstwo, turystyka i sport. Był zapalonym narciarzem, ale ulubionym sportem była piłka nożna. Po zakończeniu gry w klubie, gdzie występował jako zawodnik formacji pomocy kontynuował przygodę ze sportem amatorskim jako bramkarz drużyny „Los Asfaltos” w Suchej Beskidzkiej. Będąc jednym z jej filarów, w gronie przyjaciół, przez ponad 10 lat święcił z nią największe sukcesy.

We wspomnieniach pozostanie jako dobry człowiek, który nigdy nikogo nie udawał i się nie wywyższał. Rzetelnie i sumiennie wykonywał swoją pracę. Prywatnie wesoły i uśmiechnięty starał się służyć pomocą, nie oczekując w zamian słowa „dziękuję”. Pozostawił po sobie wielką pustkę i smutek. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

Ostatnie Pożegnanie odbędzie się w Kościele Suchej Beskidzkiej 16 marca br. o godz. 14.00.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaZmarł Tadeusz Dąbrowski