Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 05 kwiecień 2020 11:33

Koronawirus w powiecie suskim. W Małopolsce zarażonych jest 319 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 207 osobach, których wyniki laboratoryjne wykazały zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród tych osób jest 12 mieszkańców (8 kobiet, 4 mężczyzn) z naszego województwa w wieku od 22 do 77 lat. 

W Małopolsce odnotowano 12 przypadków (łącznie jest to 319 osób). Wśród tych osób najwięcej jest mieszkańców powiatu brzeskiego (3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz z powiatów: suskiego i myślenickiego i miasta Krakowa (po 1 osobie).

Według naszych informacji, zakażoną osobą z powiatu suskiego jest mężczyzna w sile wieku, mieszkaniec Suchej Beskidzkiej.

Trzy osoby z Małopolski są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

- Z przykrością informujemy również o śmierci dwóch osób: 84-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie) oraz 41-letniej mieszkanki powiatu wadowickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Oboje posiadali choroby współistniejące - poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki.

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 7. W całej Polsce na chwilę obecną potwierdzonych jest 3834 zakażonych osób, zmarło 84 osób.

foto: Pixabay.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaKoronawirus w powiecie suskim. W Małopolsce zarażonych jest 319 osób