Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 26 kwiecień 2020 14:48

Szóstoklasista z Suchej filmuje leśne zwierzęta

Szóstoklasista z Suchej filmuje leśne zwierzęta Kadr z filmiku Antka Kubasiaka

To miał być sposób na to, by połączyć zainteresowania nastolatka – zamiłowanie do nowoczesnych technologii i fauny. Odkąd zamknięte zostały szkoły, Tomasz Kubasiak z Suchej Beskidzkiej z niepokojem zaobserwował, że jego syn Antek spędza zbyt dużo czasu przy komputerze. Postanowił więc przekonać go do częstszego przebywania na zewnątrz. 

 

Namówił chłopaka, by kupił sobie fotopułapkę, a gdy tylko można już było wybrać się do pobliskiego lasu, poszedł z nim na przechadzkę i wskazał mu miejsca, gdzie często przemieszczają się dzikie zwierzęta. Antek już sam zamontował kamerkę, a potem regularnie sprawdzał, czy urządzenie coś zarejestrowało. Potem z kilku godzin nagrań zmontował niespełna ośmiominutowy filmik, na którym można zobaczyć różne leśne stworzenia – srokę, kunę, lisa, łanie i dziki. Tych ostatnich nagrało mu się najwięcej. Jest wśród nich samotnie żerujący odyniec i locha z warchlakami.

- Chciałem synowi znaleźć zadanie, które pozwoli mu wykorzystać komputer w jakimś produktywnym celu, a zarazem częściowo oderwie go od tego urządzenia. A ponieważ wiem, że syn bardzo interesuje się też zwierzętami, zachęciłem go do ich nagrywania i stworzenia filmiku na lekcję biologii – mówi Tomasz Kubasiak. – Teraz Antek zamierza nakręcić kolejny. Znaleźliśmy tak zwane zwierzęce SPA, czyli błotniste bajorko. Syn liczy na to, że fotopułapka zarejestruje tarzające się w nim zwierzęta. Antek Kubasiak jest uczniem klasy VI b w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSzóstoklasista z Suchej filmuje leśne zwierzęta