Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 11:56

Rusza targowisko w Suchej Beskidzkiej

Rusza targowisko w Suchej Beskidzkiej Foto: Pixabay

Już jutro (28 kwietnia) można będzie zrobić zakupy na targowisku miejskim w Suchej Beskidzkiej. Oczywiście z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Handel ma być na razie ograniczony do płodów rolnych, rozsad, artykułów spożywczych oraz środków czystości.

Sprzedaż tych produktów będzie się odbywała tylko na głównym placu targowym, przy ul. Zamkowej. Targowisko na ul. Nieszczyńskiej nadal pozostanie zamknięte, aż do odwołania. Jednak sprzedawcy żywności i płodów rolnych, którzy mieli tam zarezerwowane stanowiska handlowe, będą mogli prowadzić handel na placu przy ul. Zamkowej.

Liczba punktów sprzedaży zostanie ograniczona i będzie wyznaczana przez Straż Miejską w taki sposób, aby poszczególne stoiska znajdowały się w odstępie około trzech metrów od siebie. Wejście na plac lub wyjście z niego będzie możliwe tylko w jednym miejscu, przy wjeździe z ul. Zamkowej. Kupcy, którzy chcą prowadzić sprzedaż, muszą przyjechać na targowisko przed godz. 7.00. Później już nie zostaną wpuszczeni.

Wszystkie osoby przebywające na placu targowym powinny mieć zasłonięte usta i nos, a sprzedawcy zobowiązani są do używania rękawiczek jednorazowych. Kupujący nie muszą ich mieć, jednak w takiej sytuacji powinni zdezynfekować dłonie udostępnionym przy wejściu na targowisko płynem. Środki do dezynfekcji mają też zapewnić klientom wszyscy sprzedawcy. Na placu mogą przebywać maksymalnie cztery osoby na każde czynne stanowisko handlowe, przy czym bezpośrednio przy stoisku nie może ich być więcej niż dwie. Trzeba też pamiętać o tym, by nie zbliżać się do innych ludzi na odległość mniejszą niż 2 metry.

Jeśli sprzedawcy i kupujący nie będą stosować się do tych wymogów, Straż Miejska ograniczy ilość osób wpuszczanych na plac do dwóch na każde stanowisko handlowe.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaRusza targowisko w Suchej Beskidzkiej