Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 10 wrzesień 2020 20:47

Ulica Szczepkowskiego zyska nową nawierzchnię. Cztery firmy chcą dostać zlecenie

Napisane przez
Ulica Szczepkowskiego zyska nową nawierzchnię. Cztery firmy chcą dostać zlecenie Fot. UM w Suchej Beskidzkiej

Cztery firmy stanęły do ogłoszonego przez  burmistrza Suchej Beskidzkiej przetargu na wykonanie remontu ul. Szczepkowskiego. Nastąpiło już otwarcie złożonych przez nie ofert. Teraz dokonywana jest ich ocena.

Prowadząca pomiędzy pasażem handlowym, a terenami potartacznymi, równolegle do ulicy Mickiewicza, ulica Szczepkowskiego jest ważną miejską arterią. Umożliwia mieszkańcom sporej części Suchej Beskidzkiej przemieszczanie się po nim bez konieczności wjeżdżania na ruchliwą ul. Mickiewicza, będącą częścią drogi wojewódzkiej. Mieszkańcy osiedla Beskidzkiego mogą między innymi dotrzeć nią do Szkoły Podstawowej nr 1, a także boiska wielofunkcyjnego Orlik.

Złożony przez burmistrza wniosek o przyznanie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych na remont ulicy Szczepkowskiego został pozytywnie rozpatrzony. Gmina otrzymała na ten cel 193 tys. zł. Do ogłoszonego przetargu zgłosiły się cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyło Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu i zawiera ona cenę 270,3 tys. zł, a najdroższą Drogbud Sobaniak Sp. z o.o. z Zawoi, która opiewa 517,2 tys. zł. Dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych ma pokryć połowę kosztów zadania.

Wyłoniona w przetargu  firma będzie miała do 30 listopada tego roku położyć nową nawierzchnię asfaltową na całej długości ulicy Szczepkowskiego, czyli od skrzyżowania z ulicą płk. Semika do skrzyżowania z ulicą Handlową, przełożyć kostkę jaką wyłożone są podjazdy do posesji oraz wymienić krawężniki. Wszyscy oferenci dają pięcioletnią gwarancję i rękojmię na wykonane prace.  

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaUlica Szczepkowskiego zyska nową nawierzchnię. Cztery firmy chcą dostać zlecenie