Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 16 wrzesień 2020 21:10

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Napisane przez
Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Fot. UM w Suchej Beskidzkiej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. W tym roku przypada od 16 do 22 września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” – hasło tegorocznej kampanii – ma na celu promocję ambitnego założenia, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Europie do 2050 roku oraz podkreślenie znaczenia dostępności transportu bezemisyjnego.

Jak przypomina Nina Piórkowska, Ekodoradca w Urzędzie Miasta w Suchej Beskidzkiej, ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli 22 września przypada Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Tego dnia zachęca się wszystkich do poruszania się za pomocą przyjaznych środowisku środków transportu. - Gdy nie jest to konieczne zamieńmy samochód na rower lub hulajnogę albo po prostu pójdźmy na spacer - proponuje.

Dla przypomnienia w ubiegłym roku dzieci z suskich szkół oraz przedszkoli stworzyły „żywy rower” promując tym samym poruszanie się rowerem zamiast samochodem, co miało również za zadanie zachęcić mieszkańców do aktywności i przełamania codziennej rutyny oraz siedzącego trybu życia.

Źródło: UM w Suchej Beskidzkiej

 

                                                                                         

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaRozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu