Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 27 styczeń 2015 08:21

Góralskie kolędowanie na zamku

Napisał

W niedzielne popołudnie 25 stycznia sala rycerska suskiego Zamku zapełniła się miłośnikami pięknych polskich kolęd i pastorałek.

 Wszyscy mogli się przyłączyć od występu artystów z zespołu Ziemia Suska. Jak zaznaczył Jacek Master - kierownik organizacyjny Ziemi Suskiej, wszak wszyscy kolędy i pastorałki znają i przecież kochają. Tym bardziej, że był to koncert wyjątkowy, niejako inaugurujący jubileusz dziesięciolecia istnienia scenicznego.

Występ był okazją do zaproszenia młodych ludzi do wstąpienia  w szeregi zespołu, który nie tylko koncertuje w całym kraju i poza jego granicami, ale jest ważnym ogniwem w przekazywaniu tego co najważniejsze.

- Rok temu zdobyliśmy Grand Prix na Pastorałce Żywieckiej – przypomniał Jacek Master. - Jury doceniło zachowanie tradycyjnego sposobu muzykowania oraz przekazywanie tradycji dzieciom.

 

Galeria zdjęć na naszym profilu facebook >>>

 


asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaGóralskie kolędowanie na zamku