Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 14 styczeń 2021 06:56

Sucha: Przebudowano część schodów terenowych

Napisane przez
Sucha: Przebudowano część schodów terenowych Fot. UM w Suchej Beskidzkiej

Ponad 65 tys. zł przeznaczono z budżetu Miasta Sucha Beskidzka na przebudowę schodów terenowych łączących ulicę Armii Krajowej z ulicą 29 Stycznia.

 

Gdyby nie schody terenowe mieszkańcy tej części miasta aby dostać się do centrum Suchej Beskidzkiej musieliby nadkładać co najmniej kilkaset metrów. W ostatnich latach Miasto sukcesywnie modernizowało kolejne odcinki schodów, nadając im nie tylko nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim poprawiając ich funkcjonalność i podnosząc bezpieczeństwo korzystających z nich.   

Niedawno Burmistrz Miasta zlecił firmie Ekosystem z Suchej Beskidzkiej przebudowę odcinka pomiędzy ul. 29 Stycznia, a ul. Armii Krajowej. Położone na nim płyty betonowe były już nie tylko zużyte, ale także zdeformowane. Zostały one rozebrane, a w ich miejscu wykonano z kostki brukowej nowe stopnie, które są dopasowane do ukształtowania terenu i spełniają normy bezpieczeństwa. Przebudowa tego 120 metrowego odcinka ciągu komunikacyjnego, zgodnie z umową kosztowała prawie 48 tys. zł 

Ponadto na odcinku 140 metrów zamontowano barierę, która ułatwia podchodzenie pod wzniesienie i schodzenie z niego osobom starszym i innym mającym trudności z poruszaniem się. Będzie także przydatna w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych, a w szczególności zimą. Koszt montażu bariery wyniósł 17,3 tys. zł.

Źródło: UM Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSucha: Przebudowano część schodów terenowych