Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 03 lipiec 2015 12:23

Bieżnia syntetyczna coraz bliżej

Pod koniec wakacji planowany jest kolejny etap modernizacji stadionu MKS Babia Góra w Suchej Beskidzkiej. W jego ramach ma powstać bieżnia syntetyczna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dodatkowo zostaną oznaczone cztery tory okólne oraz sześć torów prostych na 100 m.

W 2014 roku Gmina Sucha Beskidzka rozpoczęła dużą i zarazem kosztowną inwestycję związaną z rewitalizacją terenów klubu Babia Góra. Przypomnijmy, to w Suchej Beskidzkiej ma powstać nowoczesne centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia: z kortami tenisowymi, boiskami treningowymi, skocznią do skoku w dal, trójskoku. Trybuny mają zostać zadaszone.

W 2014 planowano budowę ciągu pieszo-jezdnego pomiędzy ul. Płk. T. Semika, a wjazdem na stadion sportowy od strony Urzędu Miasta. Udało się. Teraz planowana jest przebudowa bieżni na stadionie.

Budowa bieżni będzie współfinansowana przez Gminę Sucha Beskidzka oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po podpisaniu papierów przez ministerstwo, Gmina będzie mogła ogłosić przetarg na wykonawce bieżni. Jednym z wymogów dotacji z MSiT dla tego typu obiektów jest jego ogólnodostępność. To bardzo dobra informacja dla lekkoatletów z powiatu suskiego, ale też zwykłych mieszkańców, którzy np. w zimie chcą bezpiecznie pobiegać, a do tej pory musieli walczyć nie tyle z przenikliwym zimnem, co z lodem na drodze, chodnikach

- Zawsze zaczynamy przygotowania 2-3 tygodnie później niż pozostałe klubu, bo po zimie czekamy, aż bieżnia na stadionie będzie twarda. W tym celu biegamy po parku zamkowym czy robimy podbiegi na Jasień. Powstanie bieżni tartanowej sprawi, że przez cały rok będzie można po niej biegać. Nawet w zimie - wystarczy usunąć ewentualny śnieg - cieszy się Rafał Kukla, trener klubu lekkoatletycznego UKSBieganie.pl Stryszawa.

- Pamiętam jak biegałem w zawodach po stadionie Górnika Zabrze czy zawody na Wapienicy w Bielsku w latach 80-tych, gdzie była już bieżnia tartanowa. Szkoda, że jako zawodnik tego nie doczekałem w swojej okolicy, ale cieszę się, że jako trener już tak - dodaje.

Wypięknieje nie tylko stadion - w planie jest powstanie budynku klubowego z częścią hotelowo-gastronomiczną. Obiekt ten ma zostać wykonany przez podmiot prywatny w formule partnerstwa publiczno prywatnego (wykona go prywatny inwestor, który przez określony okres czasu będzie mógł go dzierżawić). Gmina Sucha Beskidzka zleciła firmie zewnętrznej doradztwo ws. przygotowania procedury zmierzającej do wyboru oferenta oraz wykonanie niezbędnych opracowań i analiz.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaBieżnia syntetyczna coraz bliżej