Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 sierpień 2015 15:53

Sucha Beskidzka. Na upał – kurtyna!

Napisane przez

Władze stolicy regionu chcą ulżyć mieszkańcom i turystom w upałach. Na płycie suskiego rynku pojawiła się tzw. kurtyna wodna.

Fala upałów ma panować niemal przez tydzień,  a być może nawet dłużej. Nic dziwnego, że w taki czas często szukamy choć odrobiny ochłody. Właśnie dlatego burmistrz Suchej Beskidzkiej z myślą o mieszkańcach i turystach wypoczywających w mieście zadecydował o uruchomieniu kurtyny wodnej na płycie rynku.

- Kurtyna będzie włączana przez najbliższe upalne dni w godz. od 10:30 do 18.00 – podaje miejscowy magistrat. -  Niemal natychmiast po zainstalowaniu, wokół urządzenia zgromadzili się pierwsi sympatycy tego rozwiązania. Tryskająca mgiełka wody nawilża powietrze i przynosi przyjemny chłód. Kurtyna jest atrakcją dla najmłodszych, którzy z radością bawią się w wodzie, jednak starsi mieszkańcy równie chętnie korzystają z możliwości ochłodzenia się w kropelkach orzeźwiającej bryzy.

Tymczasem synoptycy po raz kolejny przypominają, że kulminacja upałów ma wystąpić w najbliższy weekend. Termometry w ciągu dnia mogą wówczas wskazywać nawet 35 stopni Celsjusza.

Fot. Mateusz Szklarczyk

asdasdasdasdas