Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 12 styczeń 2014 12:23

Pociąg Papieski z okazji WOŚP w Suchej Beskidzkiej

Napisał

Około godziny 11:30 Pociąg Papieski zawitał na dworzec w Suchej Beskidzkiej.

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie już po raz czwarty zorganizowało nietypowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku przejazd Pociągiem Papieskim odbywa  się na trasie: Kraków Główny – Kraków Płaszów – Kalwaria – Sucha Beskidzka – Żywiec – Bielsko Biała – Andrychów - Wadowice – Kalwaria - Kraków Płaszów – Kraków Główny. 
Łącznie przejedzie 222 km, po Małopolsce i Śląsku.

Dworzec w Suchej był z tej okazji wyjątkowo oblężony. Poza władzami: Starostą Suskim Tadeuszem Gancarzem oraz Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka Stanisławem Lichosytem, spotkaliśmy m.in. radnego powiatowego Wita Sarleja i Sekretarza Miasta Sucha Beskidzka Tadeusza Woźniaka.

Na dworcu kolejowym nie zabrakło także reprezentantów Bractwa Zbójników spod Babiej Góry, którzy uprowadzili kierownika pociągu. Na szczęście dla niego, i dla pasażerów pociągu, nie była to porwanie dla okupu. Po spełnieniu kilku czynności, został uwolniony.
Czas pasażerom pociągu umilała kapela Mała Ziemia Suska.asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaPociąg Papieski z okazji WOŚP w Suchej Beskidzkiej